Maltas kultūras nama krievu dziesmu ansamblim „Kalinuška” – 15 gadi

Publicēts 01.11.2013

26. oktobrī Maltas iedzīvotāji un ciemiņi tika aicināti uz ansambļa „Kalinuška” 15 darbības gadu jubilejas koncertu. 15 gadu laikā nākuši un gājuši ansambļa dalībnieki, kā arī mainījušies kolektīva vadītāji. 1998. gadā ansambli izveidot un vadīt uzņēmās Inese Percova. Jauna, uzņēmīga maltēniete, Maltas mūzikas skolas bijusī audzēkne. Kolektīvs aktīvi piedalījās Maltas pagasta kultūras dzīvē, kā arī dažādos Latgales mēroga festivālos, iemantojot skatītāju simpātijas un atsaucību. 2004. gadā kolektīva vadību pārņema Irēna Ivanova – uzņēmīga un pieredzes bagāta vadītāja. Tai laika posmā kolektīvā vairākumā dziedāja seniores labākajos gados, tamdēļ kolektīvs tika iekļauts kategorijā – „senioru” ansamblis. Šai laikā notika daudzi jo daudzi koncerti Maltā un Rēzeknes novadā, kā arī tika izcīnīta iespēja ansamblim piedalīties 24. Dziesmu svētkos Rīgā. 2012. gads atkal nesa pārmaiņas, un kolektīva vadību uzņēmās Normunds Štekels. Šai gadā kolektīvs, startējot senioru kategorijā, piedalījās Latgales mēroga vokālo ansambļu skatē.

Kopš 2013. gada februāra kolektīva vadību uzņemties jaunā un talantīgā Rēzeknes Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas audzēkne Laura Sprudzāne. Arī šis gads kolektīvam nesis pārmaiņas – no senioru ansambļa nācās pārtapt sieviešu vokālajā ansamblī, jo palikušas tikai divas mūsu cienījamās seniores – divas māsas – Varvara Utāne dzied no pirmās dienas, nu jau 15 gadus. Nadzežda Utāne, kura mēro ceļu no Silmalas pagasta, kolektīva darbībā iekļāvās pēc astoņiem gadiem- 2007. gadā. No vecā sastāva nu jau astoņus gadus dzied Nadzežda Lukiša un divus gadus – Poļina Drozdova.

No 2013. gada februāra ceļu uz Maltas kultūras namu, uz ansambļa „Kalinuška” mēģinājumiem mēro Anna Tereskina, Oksana Artjomenko, Aleksandra Čekriževa, Jekaterina Čekriževa un Alla Drele no kaimiņu – Silmalas pagasta.

Uz jautājumu, kas Jums sagādā prieku, ansambļa dalībnieces atbild šadi: „Mēs dzīvojam, darām savus darbus, bet dziesmas un „Kalinuška”, tikšanās ar draugiem, tikšanās ar skatītājiem, arī ir mūsu prieks.” Tiešām bija milzīgs prieks tikties ar kolektīvu šajā jubilejas koncertā, milzīgs prieks bija uzņemt mīļus ciemiņus: kora „Maļinovīj zvon” un folkloras ansambli „Rasa”, dziedātājus no Daugavpils un Maltas 2. vidusskolas vecāku klubiņa dejotājas.

Elīna Prusaka, Maltas kultūras nama vadītāja

Foto: Natālija Pomeranceva

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0