Maltas būvobjektam – spāru svētki

Publicēts 27.03.2015
Projekta pasūtītāji un projekta īstenotāji spāru svētkos. Foto: Madara Ļaksa

26. martā, paceļot krāšņu vainagu vairāk nekā 15 metru augstumā, tika svinēti spāru svētki kopējās infrastruktūras objektam, kur projekta „Rēzeknes novada pašvaldības vidusskolu infrastruktūras attīstība” ietvaros pabeigts svarīgs būvniecības posms – uzbūvēts ēkas karkass un uzslietas spāres.

Spāres jumta nesošajā konstrukcijā ir galvenais elements, un tās uzliekot, ēka iegūst kopskatu, tāpēc spāru svētki jau izsenis bijis nozīmīgs brīdis ikvienas būves celtniekiem. Arī Maltas vidusskolas infrastruktūras projekta īstenotāji pieturējās pie tradīcijām. „Kā paredz ticējumi, sākot būvdarbus, zem pamatiem iemetām monētu, tagad paceļam spāru vainagu,” pastāstīja Maltas pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Skudra, novēlot, lai labi iesāktie rekonstrukcijas darbi tikpat veiksmīgi arī turpinātos. Viņam pievienojās arī Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs: „Ir teiciens, ka mājā, līdz ar spāru vainaga uzlikšanu, ienāk tās gariņš. Lai pēc neilga laika šī ēka tiek piepildīta arī ar saturu, kļūstot par skolēniem iecienītu mācību un sporta aktivitāšu īstenošanas vietu.”

ERAF projekta ietvaros rekonstrukcijas darbi turpinās arī abos Maltas vidusskolas korpusos. Šobrīd darbi objektos norit atbilstoši būvdarbu grafikam. Pēc būvdarbu līguma objekts ir jāpabeidz līdz 22. novembrim, taču, kā spāru svētkos izteicās pašvaldības pārstāvji, cerams, ka būvnieki būs patriotiski un visus darbus izdarīs līdz 18. novembrim, lai uz Valsts svētkiem kā dāvanu maltēniešiem varētu pasniegt rekonstruētās un modernās ēkas.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Madaras Ļaksas foto Sabīnes Skromanes foto Madaras Ļaksas foto Maltas pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Skudra Noslēdzoties rekonstrukcijas darbiem, šeit būs gaidīti arī kaimiņu pagastu bērni, tāpēc spāru svētkos piedalījās tuvējo pagastu pārvaldnieki: Anita Verčinska no Feimaņu pagasta, Vladimirs Špeļs no Lūznavas pagasta, Edgars Blinovs no Ozolaines pagasta un Eduards Grišuļonoks no Silmalas pagasta.  Foto: Madara Ļaksa Sabīnes Skromanes foto Sabīnes Skromanes foto Sabīnes Skromanes foto Sabīnes Skromanes foto Sabīnes Skromanes foto Sabīnes Skromanes foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0