Mākoņkalns līgo!

Publicēts 30.06.2020

Pirms pašiem vasaras saulgriežiem, 19. jūnijā, Mākoņkalna tautas nams organizēja radošās darbnīcas „Gaidot Līgo svētkus”. Radošajā darbnīcā pagasta sievas pina Līgo vainagus, savukārt pagasta vīrieši sagatavoja siena zārdus. Kad vainagi tika sapīti un zārdi sagatavoti,  tad kopā tika veidota vienota kompozīcija, ar mērķi sniegt svētku sajūtu gan pagasta iedzīvotājiem, gan ciemiņiem no malu malām. Paldies visiem, kas ņēma dalību radošajās darbnīcās!

22. jūnijā pagasta iedzīvotāji tika aicināti piedalīties velobraucienā “Brauksim Jāni meklēt”. Brauciena mērķis – apmeklēt un apsveikt jaunāko un vecāko Jāni,  kas dzīvo Mākoņkalna pagastā.

Diena bija karsta, priekšā gaidīja ļoti sarežģīts ceļš, bet, neskatoties uz to, astoņiem dalībniekiem izdevās nokļūt līdz Obuhu ģimenei, kas var lepoties pat ar diviem Jāņiem. Liela ģimene mūs sagaidīja mājas pagalmā, kur mēs apsveicām un nodevām dāvanas. Vecāko Jāni satikām pavisam negaidīti – vietējā veikalā. Zunda Jānis bija patīkami pārsteigts un ar smaidu pieņēma apsveikumus.

Kopā mēs pārvarējām 22 km garu maršrutu, ieguvām pozitīvas emocijas, sajutām svētku noskaņojumu.

23.jūnijā Mākoņkalna tautas nams rīkoja Līgo pasākumu „Izbrauciens dabā”. Pasākums tika rīkots Mākoņkalna pagastā, Maltečkas sādžā pie Maltas upes. Daba mūs lutināja ar ļoti labu laiku, netipisku Līgo dienai, vasaras saule spoguļojās upes dzidrajā ūdenī un staltās vilkvālītes spēlējās ar vēja šalkām.

Līgo un Jāņu diena ir svētki ar mistikas piedevu. Kurš gan nezina, ka Jāņos papardes ziedu jāiet meklēt, rasā seju jāmazgā un jāsavāc ārstniecības augi, kuriem šajā dienā ir īpašs spēks. Šīs visas Līgo svētku tradīcijas tika iekļautas pasākuma gaitā. Visi kopā piegulošajās pļavās un mežos, gājām pīt Līgo vainagus ar trejdeviņām Jāņu zālēm. Pēc tam sekoja ticējumu minēšana un zīlēšana, tika dziedātas Līgo dziesmas. Pasākumam noslēdzoties kā gaismas simbols, tika dedzinātas svecītes un ar labām domām pludinātas pa upi. Kopības un kopā būšanas sajūta sildīja katru pasākuma apmeklētāja sirdi.

Paldies visiem līgotājiem, kas bija kopā ar mums!

Mākoņkalna Tautas nama vadītāja Skaidrīte Beitāne

Foto: Lilita Kudrjavceva un Jekaterina Itkača

makonkalns1makonkalns2makonkalns4makonkalns5makonkalns6makonkalns7

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0