Mākoņkalna pagastā īstenots projekts „Viraudas ezera zivju krājumu papildināšana”

Publicēts 01.09.2014

Viraudas ezers ietilpst īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Rāznas Nacionālajā parkā. Papildinot zivju resursus ar zandarta mazuļiem, tiks veicināta Viraudas ezera zivsaimnieciskā izmantošana ilgtermiņā un zivju resursu saglabāšana, kas īpaši svarīgi gan ezera apkārtnes, gan arī pagasta iedzīvotājiem. Projekts „Viraudas ezera zivju krājumu papildināšana” tika iesniegts un apstiprināts Zivju fonda padomes sēdē, pasākuma „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldības īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana” ietvaros un tika atbalstīts. Tika ielaisti 12 000 gabali šī gada zandarta mazuļi.

Zandarta mazuļu iegādes kopējā summa ir 2880,00 EUR, no tiem atbalsts no Zivju fonda  2131,20 EUR,  līdzfinansējums no biedrības “Rāznas nacionālā parka biedrība” – 172,80 EUR,  līdzfinansējums no Mākoņkalna pagasta pārvaldes — 576,00 EUR. Projekta īstenošana dos iespēju palielināt Viraudas ezera zivju krājumus un labvēlīgi ietekmēs makšķerēšanas, zvejas, rekreācijas un tūrisma attīstību Rēzeknes novada Mākoņkalna pagastā.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0