Makašānos uzsākta inline hokeja laukuma izveide

Publicēts 06.10.2017

Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā uzsākta brīnišķīga projekta īstenošana – inline hokeja laukuma pamatnes izbūve.

Topošajā laukumā projekta realizācijas gaitā paredzēts izveidot līdz šim gan Rēzeknes novada, gan Latgales reģiona mērogā unikālu sabiedriskās sporta infrastruktūras objektu – inline hokeja laukumu un iegādāties aprīkojumu inline hokejam.

Latvijā inline hokeja laukumi ar speciāli šim sporta veidam paredzēto segumu atrodas Olainē, Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā. Latgalē ir daudz hokeja laukumu, kur spēlē hokeju vienu – maksimums divus mēnešus gadā, savukārt šis laukums būtu «aktīvs» vismaz 6 mēnešus gadā.

Uz šī laukuma seguma (Stilmat outdoor inline) var nodarboties ar jebkuru sporta veidu, bet primāri segums ir paredzēts skrituļslidošanai un inline hokejam: ziemas apstākļos tas ir izmantojams kā standarta hokeja laukums, pa kuru spēlētāji pārvietojas ar slidām, apstākļos, ja ledus seguma nav, spēlētāji pa laukumu parvietojas ar skrituļslidām.  Laukums ir izmantojams arī citām sporta aktivitātēm un sporta veidiem: skrituļslidošana, handbols, florbols u.t.t

Laukums ir piemērots un uz tā var sportot arī cilvēki ratiņkrēslā.Inline hokeju var spēlēt gan bērni, gan pieaugušie, cilvēki ar iedzimtām vai iegūtām invaliditātēm. Tas ir humānāks par ierasto ledus hokeju, jo šeit ir mazāk spēka spēles, kā arī izmaksu ziņā tas ir krietni lētāks par ledus hokeju, tātad – daudz pieejamāks visiem.

Inline hokejs pasaulē ir populārāks kā ledus hokejs, jo nav nepieciešama ledus uzturēšana un saldēšana. Plānots, ka laukumu izmantotu ne tikai Makašānu skolēni, bet arī Vērēmu pagasta iedzīvotāji, Rēzeknes novada skolas sporta stundu dažādošanai.

Projekta ietvaros paredzēts izveidot 40×20 m inline laukumu (zemes līdzināšana, pamatnes sagatvošana, speciāls parklājums, laukuma marķējums); uzstādīt inline laukuma bortus un vārtus.

Noteiktā laikā inline laukumu varēs izmantot ģimenes ar bērniem u.c. interesenti, gan, lai spēlētu inline hokeju, gan citām aktivitātēm (piemēram, skrituļslidošanas vai slidošanas apmācībai).

Projekta realizācija ļaus paplašināt sporta aktivitāšu klāstu gan novada skolām, gan ikvienam iedzīvotājam, sekmēs novada iedzīvotāju iesaistīšanos fiziskās aktivitātēs, veselības veicināšanas pasākumos, lietderīgu laika pavadīšanu bērniem un jauniešiem.

Par iespēju īstenot šo ideju pateicamies LR Saeimas deputātam Edvardam Smiltēnam, kurš rosināja piešķirt Valsts dotāciju 20000 EUR apmērā L.Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas sporta laukuma izbūvei. Pārējais finansējums: Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programma 2014.-2020. – 25152,52, Vērēmu pagasta pārvalde: 2794,73.

Ar nepacietību gaidām lielisku rezultātu.

Informāciju sagatavoja Gundega Rancāne

IMG_5708 IMG_5725 IMG_5736

loguci

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0