Lūznavas muižas kapelā notiks Rīgas arhikatedrāles kamerkora “Versija” garīgās mūzikas albuma prezentācijas koncerts

Publicēts 06.08.2020

Otrdien, 11. augustā, uz misi un koncertu Lūznavas muižas kapelā aicina Rīgas arhikatedrāles kamerkoris “Versija”, prezentējot katoļu garīgās mūzikas albumu “Laudate Dominum”.

Lūznavas muižas kapelā 11. augustā notiks Rīgas arhikatedrāles kamerkora “Versija” katoļu garīgās mūzikas albuma “Laudate Dominum” prezentācijas koncerts. Tajā piedalās arī ērģelnieks Jānis Karpovičs. Plkst. 17.00 koris aicina uz Svēto Misi, bet pēc tās (ap 18.00) uz albuma prezentāciju. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Kamerkoris “Versija” ir dibināts 1986. gadā ar Latvijas Kultūras Fonda un Imanta Ziedoņa personīgu atbalstu. Kamerkora galvenā darbības sfēra ir atskaņot dažādu laikmetu un tautu komponistu garīgo, sakrālo mūziku no gregorikas, baroka, romantikas līdz 21. gs. avangardam. Liela uzmanība tiek pievērsta latviešu komponistu katoļu liturģiskās mūzikas skaņdarbiem. Būtu jāmin komponisti, kuri 80 gadu ilgā laika periodā ir paveikuši lielu darbu un devuši milzīgu ieguldījumu šajā Latvijas akadēmiskās mūzikas žanrā, tostarp Mamerts Celminskis, Romualds Jermaks un Rihards Dubra.

Kamerkoris “Versija” ir koncertējis ASV, Austrālijā, Vācijā, Izraēlā, Skandināvijas valstīs, Baltijas valstīs, Itālijā un Francijā, Krievijā. Īpaši nopelni kamerkorim bijuši vizītē pie Pāvesta Vatikānā ar Ziemassvētku koncertu un Summas Misi (galveno dievkalpojumu). Vērā ņemami notikumi bija UNESCO 50 gadu jubilejas koncerts Parīzē un piedalīšanās Sidnejas profesionālas mūzikas festivālā, kurā tika izpildīta F. Mendelszona-Bartoldi oratorija “Ēlija” Op. 70 Sidnejas operas lielajā koncertzālē.

Koris Versija veicis ierakstus dažādās studijās, kā “Latvijas Radio” studijā, “Deutsche Welle” studijā un “Australian Bord Casting” studijā, u.c. Koris ir izdevis četrus CD: “Balticum Canticus”, “ Les chansons Sacrees”, “Totus Tuus” , “Laudate Dominum”.

Sadarbībā ar arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču, bīskapu Andri Kravali un Romas katoļu Rīgas Arhidiecēzi kamerkoris “Versija” ir atsācis savu profesionālo darbību.

Plašāka informācija: Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Kamerkoris Versija foto Luznavas muizas kapela

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0