Lūznavas muižā skatāma amerikāņu fotogrāfa Gordona F. Sandera izstāde “Mana Amerika”

Publicēts 27.11.2020

No 21. novembra līdz 2021. gada 11. janvārim Lūznavas muižā apskatāma ievērojama amerikāņu fotogrāfa un rakstnieka Gordona F. Sandera retrospektīva fotoizstāde “My America 2”, kas atspoguļo Amerikas kultūru un ikdienas dzīvi.

Izstādē ir iekļautas fotogrāfijas, kas atspoguļo G. Sandera personīgo redzējumu par Ameriku, sākot ar viņa dzimto pilsētu Ņujorku, Kornela universitāti, kur viņš mācījās, un līdz pat Kalifornijai un Nevadai, kur viņš strādāja ASV Nacionālo parku dienestā savas fotogrāfa karjeras sākumā.

Savas darbības laikā G. Sanders ir veidojis desmitiem izstāžu ASV, Apvienotajā Karalistē un Somijā. Viena no tām – izstāde “My America”, kas ir “My America 2” ekspozīcijas priekšgājēja, 1998. gadā bija apskatāma prestižajā Helsinku Pilsētas mākslas muzejā. Izstādē “My America 2” bez darbiem no sākotnējās kolekcijas ir iekļauti arī attēli no G. Sandera nesenā ceļojuma uz Nevadu un Kaliforniju, kas simboliski iezīmē 50 gadus kopš viņš sāka savu fotogrāfa karjeru. Laikā, kad G. Sanders strādāja kā fotožurnālists, viņa darbi tika publicēti tādos izdevumos kā “The New York Times”, “Financial Times” un citur. Kopš 2017. gada fotogrāfs Gordons F. Sanders dzīvo un strādā Latvijā.

Aicinot uz izstādi, fotogrāfs stāsta: “Dažreiz viena dāvana var mainīt visu dzīvi. Tā notika ar mani, kad tālajā 1964. gadā bar-micvas (ebreju pilngdības) svētkos no tantes Dinas un onkuļa Markusa Vidmaniem saņēmu dāvanu – Fujica 35-SE fotokameru. Uzreiz arī sāku dokumentēt savu pasauli, kas tajā laikā nesniedzās tālāk par Ņujorkas priekšpilsētu Džamaiku, kurā es uzaugu.  Šai izstādei ir atlasītas 20 fotogrāfijas no lielākas izstādes “Mana Amerika 2”, kas bija apskatāma 2019. gada rudenī Rīgā, VEF Kultūras pilī. Sekojot šīm fotogrāfijām, jums ir iespēja piedzīvot to, kā kopš 20. gs. 60. gadiem ir mainījusies Amerika. Šajos attēlos jūs redzat manu dzīves ceļojumu, kas aizsākās Ņujorkas priekšpilsētā Džamaikā, tuprinājās Kornela Universitātē Itakā, kas laika ziņā sakrita ar Vjetnamas karu, un vijās cauri kvēlojošajai 1969. gada vasarai, kad, strādājot Mīda ezera nacionālajā parkā Nevadas štatā, aizsākās mana fotogrāfa karjera. Ar šo izstādi es svinu savu jauno draudzību ar Latviju, kur tagad ir manas mājas, tāpat, kā draudzību starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm.”

Fotogrāfiju izstāde “Mana Amerika” Lūznavā apskatāma ar Amerikas vēstniecības Latvijā atbalstu. Lūznavas muiža atvērta apmeklētājiem katru dienu (izņemot pirmdienas) no 9.00 līdz 16.00. Muižā gaidīti gan individuāli viesi, gan vienas mājsaimniecības locekļu grupa. Ir nodrošināts viss, lai muižas apmeklējuma laikā varētu justies droši, tāpat tiek atgādināts, kas muižas apskates laikā obligāta ir sejas masku lietošana.

Plašāka informācija:

Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Mana amerika izstades afisa - kopija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0