Lūznavas muižā notiks vides svētki “Būt zaļiem!”

Publicēts 25.05.2017

Piektdien, 26. maijā SIA “ALAAS” kopā ar sadarbības partneriem pirmo reizi rīko vides svētkus “Būt zaļiem!”, kuru norise būs Lūznavas muižas parkā no plkst. 11.00 līdz 16.00. Uz vides svētkiem īpaši aicināti ir dažādu izglītības iestāžu skolēni. Vides svētku ideja ir caur dažādām aktivitātēm rosināt domāt par vides saudzēšanas iespējām ikdienā.

Vides svētku “Būt zaļiem!” laikā visiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un izspēlēt dažādas vides izglītojošas spēles. Šīs aktivitātes piedāvās ALAAS sadarbības partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, biedrība “Latvijas Mazpulki”, AS “Latvijas Zaļais punkts”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Zaļā grupa “Dūma”. Tāpat svētku dalībnieki varēs izspēlēt jauno Lūznavas muižas vides izziņas spēli “Muižassikspārņa Mūža misija”. Misiju īpaši aicināti spēlēt 3.–12. klašu skolēni, skolotāji, vecāki un vecvecāki, veidojot komandas 5 cilvēku sastāvā. Misijas sekmīgai veikšanai katrai komandai būs nepieciešams mobilais tālrunis ar interneta pieslēgumu un QR kodu lasīšanas aplikāciju. Pirmo trīs vietu ieguvējiem būs pārsteiguma balvas no SIA ALAAS, Lūznavas muižas un īpaša balva no piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts”.

Vides svētku laikā tiks apbalvoti ALAAS konkursa “Sāc ar sevi!” uzvarētāji, kas visa mācību gada laikā aktīvi vāca PET pudeles. Tāpat tiks pasniegtas pateicības visiem ALAAS sadarbības partneriem, kuri gada laikā ir aktīvi piedalījušies dažādās ALAAS vides aktivitātēs un snieguši nozīmīgu ieguldījumu tīrākas vides veidošanā.

Visas dienas garumā pasākuma dalībniekiem būs iespēja apskatīt Lūznavas muižu, muižā esošās izstādes, izstaigāt muižas parka teritoriju. Tāpat svētku laikā darbosies Zaļais tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan pārtikas produkciju, gan brīnišķīgus rokdarbu darinājumus, ko piedāvās Rēzeknes novada skolēnu mācību uzņēmumi un vietējie amatnieki, uzņēmumi. Vietējie mājražotāji būs sarūpējuši arī dažādus gardumus – plātsmaizes, sukādes, konfektes, karsto šokolādi, kartupeļu pankūkas, pildītas plānās pankūkas, saldējuma kokteiļus un citus našķus.

Pasākuma noslēgumā visi pasākuma dalībnieki vienosies kopīgā zibakcijā “Būt zaļiem!”.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0