Lūznavas muiža no 19. maija atkal pieejama apmeklētājiem

Publicēts 19.05.2020

No 19. maija līdz ar šobrīd Latvijā pastāvošās ārkārtējās situācijas noteikumu mīkstināšanu apmeklētājiem atkal durvis ver Lūznavas muiža. Muiža apskatāma atbilstoši vasaras darbalaikam – katru dienu (izņemot pirmdienas) no 10.00 līdz 18.00. Tāpat šajā aizvadītajā klusuma periodā sarūpēti jaunumi viesiem gan pašā muižā, gan parkā.

Visu ārkārtējās situācijas laiku apmeklētājiem, ievērojot atbilstošos noteikumus, bija iespēja pabūt Lūznavas muižas parkā, taču no 19. maija atkal būs pieejama muižas iekštelpu apskate. No 1. maija līdz 30. septembrim muiža atvērta atbilstoši vasaras sezonas darbalaikam – katru dienu (izņemot pirmdienas) no 10.00 līdz 18.00. Muiža pieejama gan individuālām apskatēm, gan nelielām grupu ekskursijām. Muiža arī šajā laikā aicina apmeklētājus, rūpējoties par savu un citu veselību, ievērot visus higiēnas un fiziskās distancēšanās noteikumus.

Līdz 7. jūnijam Lūznavas muižā skatāmas divas izstādes – gleznotāja, kura dzimtā puse ir tepat Rēzeknes novada Kaunatā, Jāņa Igoveņa gleznu izstāde “Latgales ainavas” un Lūznavas muižas kadriļu deju grupas dejotāju jaunā jūgendstila tērpu kolekcija un mākslinieces Ināras Apeles skices, kurās iedvesmu, radot tērpus, guva tautas tērpu centra “Senā klēts” meistari. Savukārt no 25. maija līdz 25. jūnijam Kulturys škiunī, apvienojoties deviņiem podniekiem, kuriem pavasaris nesis iedvesmu, būs skatāma keramikas darbu izstāde “Pūdu pavasars”. Tāpat šajā laikā sarūpēts jaunums ikvienam, kurš plašāk grib izzināt Lūznavas muižas vēsturi – muižas telpās izvietotas četras informatīvas planšetes gan par muižas vēsturi, gan muižnieku Kerbedzu dzimtas stāstu un ciltskoku.

Sagaidot pavasari, papildinātas arī muižas parka iespējas – jaunās vietās izvietotas publiski pieejamās šūpoles, uzstādīta piknika vieta pretī muižai, kā arī šobrīd atdzimšanu piedzīvo muižas kompleksā esošā smēde. Tāpat velo tūrisma cienītājiem Rēzeknes novada Tūrisma informācijas centrs, sadarbojoties ar ģeogrāfu un velo gidu Ivaru Matisovu, sagatavojis astoņus dažādus velo maršrutus, kuros plašāk var iepazīt Lūznavas muižas apkārtni un Rēzeknes novadu. Maršrutu garums no 45 līdz 90 km, ilgums 1 vai 2 dienas.

Diemžēl apmeklētāju skaita ierobežojuma dēļ izmaiņas skars 30. maijā iecerēto  ģitārista Ginta Smukā koncertu – tas tiks pārcelts uz 8. novembri, bet 29. maijā paredzētā diskusija, kas veltīta tradicionālajām muižas aktivitātēm kultūras notikumā “Baznīcu nakts”, šogad būs pieejama ieraksta formātā un skatāma 30. maijā Lūznavas muižas mājaslapā un muižas profilā sociālajā tīklā “Facebook”. Diskusijā piedalīsies asociētā profesore Angelika Juško-Štekele un priesteris Rodions Doļa.

Plašāk par Lūznavas muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā http://luznavasmuiza.lv un muižas sociālajos tīklos fb.com/luznavasmuiza un instagram.com/luznavasmuiza. Saziņai: muiza@luznava.lv vai +371 28686863, +371 29390701.

 

Plašāka informācija:
Iveta Balčūne,
Lūznavas muižas pārvaldniece
29390701
iveta.balcune@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Jānis Igoveņs Latgales ainavas_foto Dagnija Bernāne Jugenstila terpu kolekcija_foto Dagnija Bernāne Luznavas muiza_foto_pavasaris 2020_1 -web

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0