Literārajās sarunās Lūznavas muižā šonedēļ gaidāma satikšanās ar literātu un mākslinieku Svenu Kuzminu

Publicēts 22.10.2020

Svētdien, 25. oktobrī, plkst. 17.00 rudens sezonas literāro sarunu cikla Lūznavas muižā otrajā reizē notiks satikšanās ar literātu un mākslinieku Svenu Kuzminu. Sarunai, pirms tam piesakoties, varēs sekot līdzi arī attālināti.

Sākotnējā rudens sezonas sarunu cikla “Literārās sarunas Lūznavas muižā” plānā oktobra beigās bija iecerēta tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu, taču šobrīd pastāvošo ierobežojumu dēļ tikšanās ar rakstnieci pārcelta uz 6. decembri, bet jau tagad, 25. oktobrī, būs iespēja tikties ar Svenu Kuzminu. Tāpat kā līdz šim visas saruna cikla tikšanās, arī svētdien iecerēto sarunu vadīs literatūrzinātniece, filoloģijas doktore Ilga Šuplinska.

Svens Kuzmins ir dzimis Rēzeknē 1985. gadā, šobrīd dzīvo Rīgā. Raksta prozu un reizēm iestudē teātra izrādes, pazīstams kā stāstu krājuma “Pilsētas šamaņi” (2016) un romāna “Hohma” (2019) autors, radio raidījuma “Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” veidotājs, ir arī etīžu teātra “Nerten” režisors un aktieris, pastāvīgs žurnāla “Rīgas Laiks” autors. Kuzmina stāsti tulkoti angļu, krievu, lietuviešu, igauņu un spāņu valodās. Brīvajā laikā labprāt lasa grāmatas, klausās mūziku un braukā apkārt bez maršruta un galamērķa.

Arī svētdien paredzētajā pasākumā literārajām sarunām attālināti pieslēgsies viesi no Čikāgas latviešu literātu kopas un Minsteres lasītāju kluba “Minsteres grāmatmīļi”, jo gan lasītājus Latvijā, gan diasporās ASV un Vācijā vienojošais ir interese par jaunāko latviešu literatūru. Pēc tikšanās ar Inesi Zanderi Lūznavas muiža saņēma iedvesmojošas atsauksmes no ārvalstu latviešiem par šo iespēju iepazīt latviešu literatūru daudz tuvāk. Iespēju attālināti piedalīties sarunā ar Svenu Kuzminu var izmantot arī katrs gribētājs, līdz piektdienai, 23. oktobrim, brīvā formā aizrakstot ziņu Lūznavas muižai (e-pasts muiza@luznava.lv). Visas cikla „Literārās sarunas Lūznavas muižā” tikšanās reizes tiks iemūžinātas un pēc tam brīvi pieejamas ikvienam interesentam (tajā skaitā arī skolu pedagogiem) zināšanu paplašināšanai par rakstniekiem, izmantošanai interešu izglītībā, kā arī mūsdienu latviešu literatūras procesu izziņā.

Sarunu cikls “Literārās sarunas Lūznavas muižā” aizsākās 2017. gada rudenī, šo triju gadu laikā jau tiekoties ar dažādus žanrus pārstāvošiem literātiem, iepazīstot viņu daiļradi tuvāk, ļaujot lasītājiem klātienē satikt iecienīto literāro darbu autorus un reizē arī bagātinot pasākumu dažādību Latgales reģionā. Šoruden izvēlētie sarunu cikla temati un autori atklāj, cik daudzveidīga ir jaunākā literatūra un kā tā atbalsojas Latgales, Latvijas un pasaules kultūrtelpā. Vēl sarunu ciklā 22. novembrī plānota satikšanās ar rakstnieci Gundegu Repši, bet 6. decembrī – rakstnieci Noru Ikstenu.

Ieejas maksa literāro sarunu cikla pasākumā ir 3,00 €. Biļetes sarūpējamas “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības tīklā un uz vietas Lūznavas muižā. Literāro sarunu cikla norisi Lūznavas muižā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes novada dome. Atgādinām, ka apmeklētāji, ierodoties pasākumā, ir atbildīgi par šobrīd noteikto ierobežojumu ievērošanu – aicināti distancēties, lietot sejas maskas, kā arī ievērot sēdvietu personalizāciju.

Plašāka informācija: Inga Žirgule,
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Afisa Svens Kuzmins_papLūznavas muiža_foto Sigita Plociņa

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0