Lielās Talkas rīkotāji izsludina Zaļo referendumu

Publicēts 27.02.2015

Lielās Talkas rīkotāji aicina piedalīties aktivitātē „Zaļais Referendums”. Tā ir iedzīvotāju aptauja, brīvprātīgs tautas balsojums par iespējām un redzējumu Latviju nākotnē veidot kā zaļu, sakoptu un videi un cilvēkiem draudzīgu un drošu vietu.

Katra balss ir svarīga, lai panāktu , ka ja ne rītdien un ne parīt, tad ar laiku Latvija kļūtu par veselīgāko, drošāko un skaistāko vietu pasaules kartē.

Referenduma mērķi:

Ar tautas balsojumu palīdzēt veidot Latviju kā videi un cilvēka veselībai labvēlīgu valsti ar augošu ekonomiku un augstu dzīves kvalitāti;

Panākt, ka šāda virzība būtu viena no valsts prioritātēm, kas dotu priekšroku tām aktivitātēm, saimnieciskai darbībai, izglītībai, zinātnei un pašvaldību attīstības plāniem, kas veicina mērķtiecīgu šo mērķu sasniegšanu;

Veidot Latvijas tēlu ārvalstīs kā zaļu, veselīgu un ekoloģisku valsti;

Ko tas nozīmē – būt zaļākajai valstij pasaulē?

1) Tas nozīmē katrā cilvēkā iedēstīt atziņu, ka tikai veselā – maksimāli tīrā – vidē ir iespējams saglabāt labu veselību;

2) Laba katra cilvēka veselība nozīmē veselas nācijas veidošanos – tas ir priekšnoteikums, lai cilvēks pilnvērtīgi varētu dzīvot un īstenot dzīvē savus mērķus, līdz ar to valstij ir arvien vairāk sasniegumu dažādās nozarēs, tajā skaitā sportā, zinātnē, mākslā, uzņēmējdarbībā, valsts pārvaldē;

3) Tas nozīmē apzināties, ka viss, ko patērējam, nonāk vidē un no tās atpakaļ pie cilvēka, pie mūsu bērniem un mazbērniem;

4) Tas nozīmē valsts politikas, pašvaldību, nevalstisko organizāciju, visu iedzīvotāju apliecinātu vēlmi šādus mērķus sasniegt un saskaņot savu darbību ar izvēlēto mērķi.

Mēs vēlamies:

Lai Latvijas iedzīvotāji būtu veseli, uzņēmīgi un spēcīgi, lai no mūsu valsts būtu aizvien vairāk pasaules līmeņa uzņēmēju, sportistu, mākslinieku un zinātnieku, jo tikai veselā miesā var mājot vesels gars;

Lai ekonomika plauktu un attīstītos, bet ar gudru un ilgtspējīgu attieksmi un jaunām tehnoloģijām. Šajā gadsimtā tas ir iespējams arī dabai draudzīgā veidā;

Lai pasaules valstis vēlētos importēt no Latvijas ekoloģisko produkciju tieši tās augstās kvalitātes dēļ (pārtika, mēbeles, inovācijas u.c.), lai Latvijā attīstītos aktīvā atpūta, ekoloģiskā lauksaimniecība, zinātne, preventīvā veselība, veselības tūrisms un citas nozares;

Lai Latvijas zaļais tēls palīdz Latvijai kļūt bagātai un tā iedzīvotājiem kļūt pārtikušiem un lepniem par savu valsti;

Lai ikviens Latvijas iedzīvotājs lepotos ar šādu Latviju un ir tās pilsonis;

Lai pēc iespējas vairāk latviešu atgrieztos Latvijā, kas kļūtu par lielo iespēju zemi mums un mūsu pēcnācējiem;

Lai veselīga un zaļa Latvija ir mūsu pastāvēšanas identitāte, mūsu PATIESAIS VEIKSMES STĀSTS.

Ja Tu esi par šādu Latviju un tās nākotni, tad balso!

Vairāk par šo aktivitāti:

http://www.talkas.lv/?page=20167

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0