Līdz 23. oktobrim var pieteikt pretendentus Rēzeknes novada Atzinības raksta saņemšanai

Publicēts 09.10.2018

Tuvojas Latvijas Republikas valsts proklamēšanas 100. gadadiena. Šī ir īpaša gadskārta mūsu valstij, kad vairāk domājam par brīvības un neatkarības vērtību, par mūsu valsts nākotni un attīstības perspektīvu. Rēzeknes novada pašvaldība līdz 2018. gada 23. oktobrim pl. 16:30 aicina pieteikt pretendentus Rēzeknes novada augstākā apbalvojuma – Atzinības raksta – saņemšanai.
Tāpat kā visā Latvijā, arī Rēzeknes novadā svētku pasākums noritēs īpaši svinīgā atmosfērā, un tas notiks 17. novembrī Austrumlatvijas koncertzāles GORS lielajā zālē. Lai pasvītrotu šīs jubilejas nozīmību, būs izmaiņas arī Rēzeknes novada augstākā apbalvojuma- Atzinības raksta pasniegšanas procedūrā, jo šogad vēlamies īpaši sumināt tos, kas aktīvi piedalījušies valsts tapšanā un veidošanā, tostarp Latvijas Tautas Frontes, Barikāžu dalībniekus, kā arī cilvēkus, kuri šobrīd sniedz nozīmīgu ieguldījumu tautsaimniecības, izglītības, kultūras u.c. jomās. Tiks apbalvoti ne vairāk kā 20 nominanti sekojošās nominācijās:
1. Sabiedriskā aktivitāte ( valsts neatkarības atjaunošana, LTF, barikādes), tiks pasniegti 5 Atzinības raksti;
2. Uzņēmējdarbība ( 4 Atzinības raksti):
a) lauksaimniecība;
b) ražošana;
c) pakalpojumi, tūrisms;
d) amatniecība, mājražotāji.
3. Izglītība (3 Atzinības raksti);
4. Kultūra (2 Atzinības raksti);
5. Sociālā joma, veselības aprūpe (2 Atzinības raksti);
6. Jaunatne, darbs ar jaunatni (2 Atzinības raksti);
7. Darbs pašvaldībā un valsts pārvaldē (2 Atzinības raksti).
Pieteikumus drīkst iesniegt Rēzeknes novada pagastu pārvaldnieki, domes deputāti, novada pašvaldības izpilddirektors, pašvaldības administrācijas nodaļu vadītāji, pašvaldības iestāžu vadītāji, pašvaldības kapitālsabiedrību valdes locekļi, Rēzeknes novada uzņēmēju konsultatīvā padome, kā arī pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes, vēlams, iepriekš saskaņojot savu lēmumu ar attiecīgā pagasta pārvaldi.
Pieteikumus augstajam apbalvojumam aicinām iesniegt elektroniski, reģistrējot FIBU sistēmas saņemtajos dokumentos un novirzot uz novadu (pagastu pārvaldēm). Ja FIBU sistēma netiek lietota, tad pieteikumu var atsūtīt uz e-pastu info@rezeknesnovads.lv, vai pa pastu Rēzeknes novada pašvaldības administrācijai (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95A, 17. kabinetā, pie sekretāres). Pieteikuma anketu var lejupielādēt  ŠEIT.
Atzinības raksti kopā ar dāvanu – Latvijas Bankas izdoto kolekcijas monētu – tiks pasniegti Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā 17. novembrī Austrumlatvijas koncertzālē GORS.