Lidojums laikā Kaunatas vidusskolas 155 gadu jubilejā

Publicēts 04.02.2020

Ko meklē, draugs, gaiteņos klusos?
Tik domīgs Tavs mulsušais skats…
Vai soli pa solītim dzīvē
No šejienes nesāki pats?

Februāra pirmā sestdiena tradicionāli Kaunatā pulcē absolventus no malu malām uz tikšanos ar skolu, skolotājiem, jaunību, klasesbiedriem, bet šogad 1. februāris bija īpašs, jo tika atzīmēta arī Kaunatas vidusskolas 155 gadu jubileja, jo pirmās ziņas par skolu Kaunatā oficiāli ir atrodamas Vitebskas guberņas tautskolu pārskatā, kurā teikts, ka 1865. gadā Kaunatas tautskolu apmeklē 37 vīrieši (respektīvi, zēni), ko apmāca garīgā semināra absolvents Protopopovs.

Ierodoties skolā, absolventi nokļuva Kaunatas Airlain lidostas garderobē, kas šogad ieguvusi jaunu veidolu skapīšu izpildījumā, ar visām geitu norādēm, iečekošanās procedūru un lidmašīnas biļetēm. Viesiem bija iespēja ne tikai apskatīt fotogaleriju par jaunākajiem skolas sasniegumiem un pašķirstīt senākus albumus novadpētniecības darbnīcā, bet arī izbaudīt skolas audzēkņu sniegumu foajē un stāvos: gan saksofona spēli Jolantas Gaveikas izpildījumā, gan Kaspara Bačkura klavierspēli, gan arī Ērikas Ruhmanes vijoles un Ievas Sutinas stabules saspēli. Pretēji ierastajam koncertam absolventi tika aicināti vispirms piedalīties performancē „Atpakaļ skolas solā”, kad bija iespēja apmeklēt stundu sākumskolas posmā (vadīja skolotāja Guna Savicka), mūzikā (sk.Maruta Čudare), krievu valodā (sk.Tatjana Meļņikova), vēsturē (sk.Staņislava Inkina), mākslā (sk.Dace Zagorska), latviešu valodā (sk.Marija Mukāne) un legorobotikā (sk.Evita Kairiša). Pēc tam visi kā pasažieri tika aicināti atmiņu reisā: stjuarte veica drošības instruktāžu, lidmašīnas stūrmane Alīna Gendele uzrunāja visus klātesošos, uzsverot, ka skolas laikam ir cerību spārni, kas spēj pacelt sapņus un ieceres netveramā augstumā. Viņa pateicās visiem, kas ir ielikuši savu sirdi un dvēseli skolas dzīvē un novēlēja patīkamu lidojumu.

Pārvarēt laika barjeru palīdzēja dāmas no Kaunatas folkloras kopas „Rāzna”ar dziesmu „Sens tik sens”. Un tad jau reisa pasažieri varēja iepazīt Kaunatas vidusskolas dzīvi pa laika posmiem. Lai būtu autentiskākas izjūtas, pasākuma vadītāji – Līna Šlapakova, Ērika Peļņa un Renārs Duļķevičs – piemērojās attiecīgajam laikaposmam arī ar tērpiem no 19.gs.stila, 20.gs.baltajiem priekšautiņiem, džinsiem, apdrukātajiem krekliņiem līdz mūsdienu elegancei. Starplaikos bija arī Kaunatas vidusskolas dejotāju radītās gaisa bedres, absolventu muzikālie sniegumi: Santa Savicka – Drozdova prezentēja savu jauno dziesmu „Laiks kaut ko mainīt”, grupa „Rupuči” piedzīvoja atkal uzstāšanos pēc 20 gadu prombūšanas Guntara Skudras vadībā ar dziesmu „Es neesmu Džeina Fonda”, ko palīdzēja izpildīt arī Kaunatas vidusskolas dīdžejs Inguss Sutins. Debitēja arī jauns duets ar dziesmu „Atbalss” Vitālija Grišunova un Enijas Kuzminskas izpildījumā, kā arī Ingusa un Ievas, Ērikas un Kaspara izpildītā dziesma „Skolas gadi”.

Sveikt skolas jubilejā bija ieradušies Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Rēzeknes novada domes deputāts Staņislavs Šķesters, Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, Kaunatas pagastu apvienības priekšsēdētājs Jānis Aleksāns un Kaunatas pašvaldības vadītājs Sergejs Bašmakovs. Viņi izteica atzinību par padarīto, lepnumu par skolas sasniegumiem un novēlēja arī turpmāk „lidot bez sarežģījumiem augstu un tālu”.

Kad absolventi bija izteikušies, atzīmējot savas jubilejas, visi kopā lidojuma noslēgumā vienojās skolas himnā. Atmiņu lidojums bija noslēdzies, dodot iespēju ikvienam atgriezties savā bērnības, savā laimes zemē. Lai atmiņās par to laiku izgaismojas viss labais un jaukais!

Ināra Paramonova
Foto-Linda Keisele

kaunt1kaun2 kaun21 kaun20 kaun18 kaun17 kaun16 kaun14 kaun12 kaun11 kaun10 kaun9 kaun7 kaun6 kaun5 kaun4 kaun3