Lauku diena – jau trīspadsmito reizi!

Publicēts 11.07.2013

Mēdz teikt, ka trīspadsmit ir nelaimīgs skaitlis, tomēr šogad aizvadītā (nu jau trīspadsmitā) Lauku diena Viļānos šo mītu apgāž. Ja pagājušā gada pasākumā piedalījās vairāk nekā 70 dažādu tirgotāju un lauksaimniecības nozares pārstāvju, tad šogad dalībnieku skaits pārsniedza 200, savukārt apmeklētāju skaits mērojams vairāk kā tūkstoš cilvēkos.

Kā ik gadu apmeklētājiem bija iespēja vērot jaunākās un aktuālākās lauksaimniecības tehnikas paraugdemonstrējumus, gan iepazīties ar jaunākajām laukaugu un rapšu un kaņepju audzēšanas tehnoloģijām. 15 laukaugu kultūras un 216 dažādas šķirnes, kā arī iespēja konsultēties un uzzināt Latvijas Republikas un Eiropas Savienības nozīmes ekspertu redzējumu un viedokli – tādu iespēju ikvienam interesentam piedāvāja Latvijā lielākā notiekošā Lauku diena. Protams, nedrīkst aizmirst arī Amatnieku tirdziņu, kurā apmeklētājiem bija iespēja gan baudīt Latgaļu sētas gardumus un 100% īstu saldējumu, kā arī iegādāties Latgolys Studentu centra izdevumus, keramikas izstrādājumus, dažādus stādus un daudz ko citu.

Lauku dienas sadarbības partnera – reģionālās Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks izteicās, ka šāds pasākums ir lieliska iespēja arī jauniešus ieinteresēt lauksaimniecības nozarē, tā kā šeit ir pieejams kas vairāk par bilžu grāmatu un teorijām, te viss ir īsts un taustāms. Savukārt Rēzeknes novada priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, pirmkārt, pateicās Venerandas Stramkales kundzei, kura vairāku gadu garumā turpina organizēt šo pasākumu un, otrkārt, secināja, ka ar katru gadu Lauku diena kļūst arvien populārāka un pieprasītāka, tātad vērojama arī lauksaimniecības nozares augšupeja.

Laura Stepiņa

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0