Lauku bibliotēku atbalsta biedrības gada noslēguma pasākums Salacgrīvā

Publicēts 23.12.2014

5. decembrī Rēzeknes un Viļānu novadu 13. Grāmatu svētku rīkotāji tika aicināti uz 2014. gada akcijas „Atbalsts lauku bibliotēkām” noslēguma sarīkojumu „Lielā lasītāju balva 2014” Salacgrīvas pilsētas kultūras namā. Ar šo pasākumu Lauku bibliotēku atbalsta biedrība (LBAB) pateicās Grāmatu svētku organizatoriem visā Latvijā. 2014. gadā norisinājušies 20 grāmatu svētku pasākumi dažādos Latvijas reģionos. Ik gadu uz noslēguma sarīkojumu pulcējas bibliotekāri, pašvaldību darbinieki, bibliotēku atbalstītāji, lielākie grāmatu izdevēji, kā arī grāmatu autori, tukotāji, mākslinieki.

Pasākumu vadīja aktieri Andris Bulis un Kristaps Menniks. LBAB vadītāja Biruta Eglīte ar gandarījumu teica: „Kad visu to sākām, ne paši, ne kāds cits nedomāja, ka kustība būs tik ilga, bet biedrība savu darbu veiksmīgi turpina jau trīspadsmit gadus.” Viņa uzsvēra, ka šogad grāmatu dāvinājumus saņēmušas 707 Latvijas bibliotēkas, uzdāvinātas grāmatas kopsummā par 93 tūkstošiem eiro un vēl daudzas grāmatas nonāks pie saviem lasītājiem lauku bibliotēkās.

Konkurss „Lielā lasītāju balva” par vislasītākajām grāmatām notika jau desmito reizi.

Apbalvošanai tika noteiktas septiņas nominācijas: oriģinālprozā, oriģināldzejā, tulkotajā daiļliteratūrā, bērnu oriģinālliteratūrā, tulkotajā bērnu literatūrā, dokumentālajā un zinātniski populārajā oriģinālliteratūrā, tulkotajā dokumentālajā literatūrā. Katrai no tām vienai visvairāk lasītajai grāmatai tika sniegta „Lielā lasītāju balva 2014.” Statistikas datus savāca no bibliotēkām par vispieprasītakajām grāmatām, kas nākušas klajā pēdējo trīs gadu laikā. Šīs ziņas apkopoja žūrija, kuras sastāvā ir bibliotēku speciālisti no dažādiem Latvijas novadiem. Žūrijas sastāvā ir arī mūsu novada bibliotēku darba speciāliste Anastasija Belogubova. Visi balvas ieguvēji dāvanā saņēma keramiķes Ingrīdas Žagatas darinātās bākas.

Balvas „Lielā lasītāju balva 2014” pasniedza sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuru dzīve un darbs saistīts ar Salacgrīvas pusi – Lilita Līce, Silvija Radzobe, Gunta Līdaka, Irina Tomsone, Gints Šīmanis, Imants Klīdzējs, Dzintris Kolāts. Sarīkojumu bagātināja dažādu žanru mūziķi.

Paldies Rēzeknes novadam par iespēju apmeklēt šo brīnišķīgo pasākumu!

Erna Ulase

IMG_2502 (1296 x 864)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0