Latvijas labāko vokālo ansambļu vidū arī „Knifs”

Publicēts 16.05.2011

Šī gada 15.maijā noslēdzās Latvijas Vokālo ansambļu konkurss. Tā fināls norisinājās Vecumnieku novada Valles Saieta namā, kur tikās novadu labākie bērnu, senioru, vīru, sieviešu, jauktie un pusprofesionālie vokālie ansambļi. Latvijas spēcīgāko vokālo ansambļu vidū ir arī Bērzgales kultūras nama vokālais ansamblis “Knifs”, kas sieviešu vokālo ansambļu kategorijā ieguva 3.vietu.

„Viņas ir to pelnījušas, meiteņu talants un ieguldītais darbs ir novērtēts,” atzīmē Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne. „Vislielākais nopelns kolektīva sasniegumiem mākslinieciskajā un profesionālajā darbībā, protams, ir tā vadītājai Guntrai Kuzminai. Viņa ir pratusi dalībniekos radīt interesi un darbošanās prieku – šādas spējas piemīt retajam,” atzīst nodaļas vadītāja un saka „Paldies!” arī Bērzgales pagasta pārvaldei par atbalstu ansambļa radošajā darbībā. Arī turpmāk I.Pleikšne novēl kolektīvam aktīvi darboties, vienmēr rodot iespēju pilnveidot savu talantu un priecēt apkārtējos.

Finālistus vērtēja Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, vokālās grupas „Cosmos” dziedātājs Andris Sējāns un kordiriģents, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars (Raul Talmar). Bija pieci vērtēšanas kritēriji – ansambļa mākslinieciskais un tehniskais sniegums, vokālā kultūra, stila izjūta un kopējais iespaids.

Latvijas Vokālo ansambļu konkursu 2011 rīkoja Biedrība “Latvijas Vokālo ansambļu asociācija” sadarbībā ar Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūru. Jāatzīmē, ka konkursa pusfinālā, kas aprīļa vidū notika Daugavpilī, „Knifs” savā kategorijā Latgales reģionā ieguva vislielāko punktu skaitu.