Latvijai programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanai 2019. gadā pieejami teju 1,3 miljoni eiro

Publicēts 07.01.2019

Lai visā Eiropā veicinātu solidaritāti kā vērtību, kā arī iesaistītu jauniešus sabiedrībā aktuālu izaicinājumu risināšanā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus, nevalstiskā sektora biedrības un organizācijas, kā arī pašvaldību un valsts iestādes izmantot visas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” sniegtās iespējas.

2019. gadā “Eiropas Solidaritātes korpusa” projektus varēs iesniegt trīs reizes: līdz 7. februārim, līdz 30. aprīlim un līdz 1. oktobrim.

Kopējais plānotais 2019. gada Latvijas budžets “Eiropas Solidaritātes korpusa” projektu realizēšanai ir teju 1,3 miljons eiro (1, 128 miljoni eiro).

JSPA informē, ka šis ir otrais gads programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ciklā, kas kopumā ilgst no 2018. līdz 2020. gadam. Programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss” jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem ir iespēja doties brīvprātīgajā darbā (gan starptautiskā, gan atsevišķos gadījumos nacionālā), strādāt atmaksātu praksi* vai darbu, kā arī īstenot pašiem savus Solidaritātes projektus, kuru mērķis ir risināt kādu sabiedrībā aktuālu izaicinājumu.

Šī ir pirmā ES programma, kura nodrošina finansiālu atbalstu jauniešu iesaistīšanai darba tirgū. “Jau pirms laba laika man radās ideja, ka jārada jauniešiem interneta portāls, kurā vienkopus var uzzināt par visām iespējām, kurās iesaistīties. Pēc tam es pats meklēju veidus, kā īstenot savu ideju. Uzzināju par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projekta veidu, kurš palīdz uzņēmumam pieņemt darbinieku. Uzrakstījām projekta pieteikumu un izdevās – jau drīzumā mūsu kolektīvam pievienosies jaunietis, kurš kļūs par portāla administratoru”, savā pieredzē dalās sociālā uzņēmuma, portāla www.visasiespejas.lv dibinātājs Gustavs Upmanis.

Pērn oktobrī tika īstenots pirmais programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkurss. Tajā tika saņemti 44 projektu pieteikumi, no kuriem – 24 brīvprātīgā darba projektu pieteikumi, 19 – solidaritātes projekti, viens darba un prakses projekts. Projektu pieteikumi tika saņemti no 21 Latvijas pašvaldības.

Informatīvs seminārs projektu iesniedzēju atbalstam

17. janvārī no plkst. 10.30 līdz 16.00 viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga” (Slokas ielā 1, Rīgā) notiks JSPA organizēts informatīvs bezmaksas seminārs, kurā tiks informēts par programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” jaunumiem. Pieteikšanās semināram tiešsaistē līdz 13. janvārim (ieskaitot): https://goo.gl/forms/S336uVflb51X5orN2

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0