Latgaliešu tautasdziesmas un džezs

Publicēts 29.05.2020

Latgales kultūras programmas 2020. gadam ietvaros ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S “Latvijas valsts meži” atbalstu maija mēnesī ir uzsākta Bērzgales pagasta kultūras biedrības “Viktorija” projekta “Latgaliešu tautasdziesmu džeza apdaru albuma ieraksts“ īstenošana.

Projekta mērķis ir veicināt Latgales kultūrvides vērtību popularizēšanu caur latgaliešu tautas dziesmu džeza apdaru albuma izdošanu. Projekta ideja paredz veidot latgaliešu tautasdziesmu melodiju un džeza mūzikas stila savienošanu topošo mūziķu – Jurģa Lipska, Ralfa Arbidāna un Kristiana Justa radītos skaņdarbos.

Jauniešu iecere projekta ietvaros ir izveidot piecu latgaliešu tautas dziesmu džeza apdares. Tādā veidā senās tautas dziesmu melodijas iegūs oriģinālu skanējumu un tiks veidots aizsākums jaunam mūzikas stilam – latgaļu etno džezam.

Projektam piešķirtais finansējums 1500,00 EUR apmērā tiks izlietots piecu latgaliešu tautas dziesmu džeza apdaru izveidei un mūzikas albuma producēšanas pakalpojumam. Pēc projekta īstenošanas šī gada decembrī latgaliešu tautasdziesmu džeza apdaru albums tiks ievietots mūzikas straumēšanas vietnē “Spotify”.

 

Raimonds Arbidāns,
kultūras biedrības “Viktorija” valdes loceklis

JurģisKristians Ralfs

kkf logo

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0