Laizānu parks kļuvis bagātāks par 70 jauniem kokiem un krūmiem

Publicēts 14.10.2020

Grimoņi Aurea Baltais, grimoņi Sibirica Baltais, vilnainās irbenes, pulkstenīšu forsītijas, gludie kārkli Nana, parastie vītoli Bullata, egles Dundanga – kopskaitā 70 jauni krūmu un koku stādiņi Meža dienu ietvaros piektdien tika iestādīti Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Laizānu parkā.

Pēc pana Benislavska pasūtījuma 19. gadsimta beigās izveidotais Laizānu parks 4,5 ha platībā ar koku alejām un dīķiem ir kļuvis par valsts nozīmes dabas pieminekli. Pirms pieciem gadiem ir veikti tā sakopšanas darbi – iztīrīti dīķi, izcirsti krūmi, veco koku ēnā ierīkotas atpūtas vietas un tiltiņi. Parka ainavas daudzveidībai trūka krūmu. Kā atzina vides dizainere un dārzniece Daina Zvejsalniece, Meža dienu laikā paveiktais darbs parkam ir liels ieguvums. “Parkā pārsvarā ir lielie koki. Tagad ir ienācis zemākais slānis – krūmi, īpaši tas bija vajadzīgs pie dīķiem un skaistā tiltiņa, lai priecētu mūs visa gada garumā. Dīķiem būs dabiskais dzīvžogs, ko var salīdzināt ar rāmi gleznai,’’- tā Daina Zvejsalniece.

Koku un krūmu stādīšana piektdien, 9. oktobrī, notika Latvijas Pašvaldību savienības rīkotā semināra ,,Saimniekosim gudri pašvaldību mežos un parkos!” Meža dienu 2020 ietvaros, uz to Maltas vidusskolas struktūrvienības Liepu pamatskolas ēkā, kas atrodas Laizānu parkā, aicinot pašvaldību pārstāvjus un dabas ekspertus. Semināra dalībnieki ne vien stādīja, bet arī guva jaunas zinības un dalījās pieredzē par meža apsaimniekošanas procesiem, kā arī seno muižu dārzu un parku uzturēšanas tendencēm. Savukārt Liepu pamatskolas vecāko klašu skolēni prezentēja savu veikumu “Vai priedīte, vai eglīte!”, stāstot par ieguvumiem ekspedīcijā pa Taudejāņu meža takām, prezentējot jaunizveidoto maršruta lapu Dodies dabā koku medības!’’, lai tā ikviens interesents varētu iepazīt Laizānu parku. Jaunieši bija arī aktīvi stādīšanas darbos.

Meža dienas notika Meža Attīstības fonda projekta ietvaros.

Inga Čekša-Ratniece,
projektu vadītāja

meža fonds DSC_0587DSC_0601 DSC_0618 IMG_9975

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0