Koronavīruss – Komisija un Eiropas Investīciju fonds dara pieejamu finansējumu 8 miljardu eiro apmērā 100 000 mazo un vidējo uzņēmumu

Publicēts 09.04.2020

Eiropas Komisija ir piesaistījusi 1 miljardu eiro no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (ESIF), kas kalpos kā garantija Eiropas Investīciju fondam (EIF), kurš ir daļa no Eiropas Investīciju bankas grupas. Tas ļaus EIF izdot īpašas garantijas, lai stimulētu bankas un citus aizdevējus nodrošināt likviditāti vismaz 100 000 Eiropas MVU un mazo uzņēmumu ar vidēji lielu kapitalizāciju, kurus skārusi koronavīrusa pandēmijas ekonomiskā ietekme, un aplēstais pieejamais finansējums ir 8 miljardi eiro.

Valdis Dombrovskis, Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā, teica: “ Visā Eiropā mūsu uzņēmumi saskaras ar grūtībām. ES ātri reaģē, lai palīdzētu mīkstināt ekonomisko ietekmi un palīdzētu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri ir īpaši neaizsargāti. Šodien Komisija un Eiropas Investīciju fonds dara pieejamu finansējumu 8 miljardu eiro apmērā, nodrošinot tūlītēju naudas līdzekļu atbalstu tiem MVU Eiropā, kurus skārusi koronavīrusa pandēmija. Nauda tiks iepludināta jau šomēnes caur vietējām bankām un aizdevējiem, lai palīdzētu tiem, kurus šī krīze ir skārusi vissmagāk.”

 Lasīt vairāk

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0