Kaunatā izveidota mūzikas ierakstu studija

Publicēts 09.02.2015

„Vecā kino būda” – šādu nosaukumu ieguvusi jaunizveidotā mūzikas ierakstu studija un mēģinājumu telpa, ko 6. februārī atklāja Kaunatas tautas nama kādreizējā kino projektoru telpā. „Pirms pāris gadiem pat iedomāties nevarētu, ka pie mums būs ierakstu studija ar tik modernu aparatūru”, par tikko atklātajām telpām teic Kaunatas grupas „Gandreiž 10nīkā” solo ģitārists Vitālijs Grišunovs.

Ierakstīt savus skaņdarbus jaunajā studijā varēs gan Kaunatas grupas „Gandreiž 10nīkā” un „Šudin Pīcūs”, gan citi jaunie muzikanti, kuru Kauntas pusē netrūkst. „Jau sen jutām vajadzību pēc ierakstu studijas, lai mūzikas entuziasti iemācītos pamatprincipus par skaņu studijas darbību, kā arī ierakstītu pirmos skaņdarbus, tāpēc Rēzeknes novada pašvaldības rīkotais jauniešu iniciatīvu un inventāra iegādes projektu konkurss nāca īstajā laikā,” pastāsīja grupas „Gandreiž 10nīkā” dibinātājs un ierakstu studijas izveides idejas autors Jānis Kuzminskis. „Lai sagādātu visu nepieciešamo, īstenojām trīs projektus un iegādājāmies pults pastiprinātāju, pulti, skaņas karti, ģitāras pastiprinātājus, skaņas efektu pedāļus, statīvus un mikrofonus, kā arī vietējiem jauniešiem noorganizējām vokālās apmācības pie Guntras Kuzminas. Savukārt telpas tautas nama 2. stāvā mums atvēlēja un palīdzēja izremontēt Kaunatas pagasta pārvalde.”

Dažādu projektu ietvaros vairākos Rēzeknes novada pagastos jau ir atklātas nelielas skaņas ierakstu studijas. Tagad šim sarakstam pievienojas arī Kaunata. Sveicot projekta īstenotājus, sanākušie ciemiņi novēlēja, lai jaunatklātajās telpās vienmēr skanētu mūzika un lai vietējiem muzikantiem tās būtu kā otrās mājas, kur top daudzas „lipīgas” dziesmas.

Ierakstu studijas un mēģinājumu telpas atklāšanas pasākumu papildināja krāšņs koncerts, kurā piedalījās Kaunatas jaunie ģitāristi, grupas „Gandreiž 10nīkā”, „Šudin Pīcūs”, „Metrs” (Daugavpils) un dziesminieks Vinsents Kūkojs.

 FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Autores foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0