Kā uzlabosies Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošana? Vai uzlabosies?

Publicēts 09.09.2014

“2014.gada rudenī tiek plānota Latvijas un Baltkrievijas pierobežas iedzīvotāju aptauja par to, vai ir uzlabojušies robežšķērsošanas apstākļi abās robežas pusēs. Robežšķērsotājiem tiks jautāts par uzlabotajiem ceļiem abās valstīs, par autostāvvietas ērtību Baltkrievijas pusē, par robežkontroles punkta darbu, par ierosinājumiem turpmāko ceļu rekonstrukcijai un uzlabošanai un nosacījumu un apstākļu uzlabošanai vienkāršotajai robežas šķērsošanai,” informē Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas Pārrobežu sadarbības programmas projekta „KAIMIŅU CEĻŠ” (LLB-2-254), ko līdzfinansē Eiropas Savienība, projekta vadītāja Ilze Stabulniece.

Ceļa rekonstrukcija Latvijas un Baltkrievijas pusēs, kā arī autostāvvietas labiekārtošana Baltkrievijas pusē tiks pabeigta 2014.gada septembra beigās. Latvijas pusē tiek rekonstruēts ceļa posms 1,65km garumā, Baltkrievijā-1,5km. Kaplavas-Pļusu robežpunkta labiekārtošana, iegādājoties un uzstādot robežkontrolei nepieciešamās iekārtas abu valstu robežpunkta telpās, uzlabos arī robežkontroles darbu. Latvijas pusē tiks uzstādīts arī automašīnu pacēlājs, kas uzlabos un paātrinās vieglo automašīnu kontroli.

Projektā sadarbojas Krāslavas novada dome un Valsts robežsardze (Latvijā) un Braslavas un Vitebskas pašvaldības un Valsts Robežas Komiteja (Baltkrievijā). Informatīvo un doplonātisko atbalstu projekta īstenošanai sniedz Latvijas konsulāts Vitebskā un Baltkrievijas ģenerālais konsulāts Daugavpilī.

Projekta budžets ir 511 755,34EUR, t.sk. ENPI līdzfinansējums 90%- 460579,80 EUR, nacionālais finansējums 10%- 51175,54EUR.

Informācijai:
Projekta vadītāja, I.Stabulniece, Tel. +371 29 47 26 38

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0