Kā sagatavoties atvaļinājumam?

Publicēts 04.06.2014

Kādi dokumenti nepieciešami, lai dotos uz ārzemēm? Kā saņemt palīdzību ārkārtas situācijās atvaļinājuma laikā? Kādas ir patērētāju tiesības, iegādājoties aviobiļetes un rezervējot viesnīcas internetā? ES māja aicina ikvienu interesentu 11.jūnijā plkst. 16.00 apmeklēt semināru “Gatavojoties atvaļinājumam jeb kā ceļot droši?” un saņemt atbildes uz šiem un citiem būtiskiem jautājumiem par ceļošanu ārpus Latvijas.

Seminārā Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta pārstāve Kristīne Vītola informēs, kādi personas dokumenti nepieciešami, lai dotos uz ārzemēm un kā nokārtot vīzas. Kā rīkoties ārkārtas situācijās ceļojuma laikā un kā nepieciešamības gadījumā saņemt konsulāro palīdzību?

Kā Eiropas Patērētāju informēšanas centrs (ECC Latvia) var palīdzēt atrisināt patērētāju pārrobežu sūdzības, stāstīs ECC Latvia direktore Aija Gulbe, savukārt juriste Kristīne Bednarska ieteiks, ko vajadzētu ievērot, ceļojot ar lidmašīnu, nomājot auto vai iepērkoties internetā.

Latvijas Komercbanku asociācijas Komunikācijas speciāliste Baiba Melnace pasākumā informēs, kā ārzemēs droši lietot maksājumu kartes.

Noslēgumā Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Štālberga izstāstīs, kādas ir Eiropas veselības apdrošināšanas kartes (EVAK) piedāvās iespējas un kādu ārstniecību nepieciešamības gadījumā ir iespējams saņemt Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Aicinām interesentus semināram pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0