JDK „Vīmyns” gūst panākumus XIX jaunrades deju konkursa I kārtā Rēzeknē

Publicēts 12.12.2014

6. decembrī Rēzeknes Kultūras namā notika XIX jaunrades deju konkursa I kārta. Tajā piedalījās Rēzeknes novada Feimaņu pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Vīmyns” ar deju „Začeits”. Horeogrāfija ir tapusi šī gada septembrī un to ir veidojis JDK „Vīmyns” mākslinieciskais vadītājs Guntis Tjarvja. Par muzikālo pavadījumu dejai tika izmantota tautas mūzika Ērika Zepa apdarē, ko izpilda postfolkloras grupa „Rikši”. Kā jau pirms katra konkursa, arī šoreiz dejotājiem sirdis sitās straujāk, tomēr viss uztraukums pagaisa tajā mirklī, kad uznāca uz skatuves. Katra sejā un acīs mirdzēja prieks. Patiesa laime bija par ovācijām, kuras dāvāja skatītāji. Tas liecināja par to, ka dejas stāsts tika „aiznests” līdz viņiem. Kad uzstāšanās bija pagājusi, ar mierīgu sirdi varēja vērot citas dejas, kurās savu radošumu atspoguļoja gan jaunie, gan pieredzējušie horeogrāfi. Pēc visu kolektīvu snieguma, horeogrāfiem bija jāpulcējas vienuviet, lai uzklausītu žūrijas komentārus un ieteikumus. Patīkami, ka par deju „Začeits” īpašu ieteikumu nebija. Žūrija komentēja, ka „dejā „Začeits” ir ievēroti kompozīcijas pamatlikumi, dejai ir ievads, attīstība, kulminācija un nobeigums. Izmantoti savdabīgi soļi, kuros atklājas horeogrāfa jaunrade”. Tomēr rezultāti uzreiz netika paziņoti. Pēc vairākām dienām vārdos neizsakāms gandarījums bija, uzzinot, ka deja „Začeits” jauno horeogrāfu grupā tika izvirzīta uz XIX jaunrades deju konkursa finālu, kurš notiks 2015. gada 24. janvārī Valmierā. Rezultāti pieejami Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā http://www.lnkc.gov.lv/jaunumi/xix-jaunrades-deju-konkursa-i-kartas-rezekne-rezultati/.

XIX jaunrades deju konkursa I kārtā Rēzeknē vērtēja Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju prorektore, profesore Rita Spalva, Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, horeogrāfs, Tautas deju ansambļa „Teiksma” mākslinieciskais vadītājs, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājs Jānis Ērglis, horeogrāfe, „Indras Reinholdes kamerbaleta” mākslinieciskā vadītāja Indra Reinholde un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas katedras lektore Valda Vidzemniece.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0