Jaunos un topošos uzņēmējus ES atbalsta iegūšanai mudina pieteikties konsultācijām

Publicēts 25.02.2015

Lai iegūtu atbalstu biznesa sākšanai, būtiski ir spert pirmo soli un pieteikties konsultācijai, seminārā „ES atbalsts biznesa uzsākšanai – aktualitātes un pieredzes stāsti” stāstīja uzaicinātie eksperti.

Latvijas Attīstības finanšu institūcijas „Altum” Rīgas filiāles kredītprojektu vadītājs Mareks Vonsovičs pastāstīja, ka „Altum” sniedz atbalstu iesācējiem, kā arī uzņēmumiem, kuru darbības laiks nav ilgāks par trim gadiem. „Taču, lai pieteiktos konsultācijai, uzņēmumu nav nepieciešams dibināt – pietiek ar ideju,” sacīja Vonsovičs, mudinot topošos uzņēmējus apmeklēt kādu no deviņām „Altum” filiālēm vai 16 konsultāciju centriem visā Latvijā.

„Altum” strādā ar projektiem, kas ir dzīvotspējīgi, taču neatbilst banku kreditēšanas politikai. Turklāt, ja projekta summa nepārsniedz 7 200 eiro, klienta līdzmaksājums nav nepieciešams,” stāstīja Vonsovičs.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Solveiga Kabaka pastāstīja, ka atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai var saņemt arī bezdarbnieki, turklāt jauniešiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem ir paredzēta atsevišķa programma. Piesakoties programmai, tiek ņemta vērā iepriekš iegūtā izglītība. NVA programmas īstenotājiem piešķir līdz 3000 eiro lielu finansējumu, kas projekta izdošanās gadījumā nav jāatmaksā. Projekta īstenošanai tiek atvēlēti divi gadi, turklāt šajā laikā finansējuma saņēmējs drīkst strādāt algotu darbu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Linda Grīnfelde ieteica sekot līdzi LIAA aktualitātēm, interesēties par atbalsta programmām, kā arī doties uz LIAA Klientu apkalpošanas centru, lai jauno un topošo uzņēmēju ieceres un idejas apspriestu klātienē.

Savukārt „Altum” un NVA atbalstu guvušie jaunie uzņēmēji – „Rīgas DJ skolas” pārstāvji Kristiāna Kalniņa un Kaspars Dabra, kā arī ielu mākslinieks Dainis Rudens, kurš nodarbojas ar dekoratīvo sienu gleznojumu izgatavošanu – uzsvēra, ka sākt uzņēmējdarbību nav viegli, taču tas ir tā vērts – tādējādi var pelnīt, darot to, kas patīk.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0