Jauniešu vokālās studijas “Skonai” radošā vasara

Publicēts 27.07.2016

Jau ceturto gadu Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” jaunieši pavadīja radošu, darbiem un piedzīvojumiem bagātu nedēļu Rušona ezera krastā, lauku sētā „Jāņi”. Smeļoties dabas spēku un mieru lauku vidē, pavadot nedēļu ar minimāliem sakariem ar ārpasauli, mēs lieliski atpūtinājām kā ķermeni, tā garu un iedvesmojāmies radošiem darbiem.

Nometnes pedagogi – „Skonai” mākslinieciskā vadītāja Guntra Kuzmina un studijas kustību un deju pasniedzējs Edgars Jukna – parūpējās, lai nedēļa būtu piepildīta ar daudzām interesantām nodarbēm, kas ļāva attīstīties pēc iespējas dažādāk. Guvām mieru meditācijas stundās – mandalu zīmēšanā, izveidojām vokālās studijas karogu, devāmies pārgājienā uz Feimaņu pagastu, sagaidījām viesi, tuvcīņas ekspertu Jāni Pavlovu, kurš sniedza ieskatu pašaizsardzībā, izskrējāmies foto orientēšanās sacīkstēs un guvām prieku un pozitīvas emocijas dažāda veida F.U.N. aktivitātēs: aklais futbols, šautriņu mešana, oriģināli veidotās stafetēs.

Guntra Kuzmina iepazīstināja ar jaunām vokālās dziedāšanas tehnikām, lai mēs spētu dziedāt ar visu ķermeni un dvēseli – Aleksandras Streļņikovas elpošanas metodi, Igora Kudrjavceva Cigun terapiju. Tāpat devāmies mežā, lai ļautu balsīm vīterot starp kokiem, mācījāmies tvert iedvesmu no dabas sniegtā spēka un sajutām, kā tas stiprina mūsu balsis un kolektīva vienotību dziesmā. Neizpalika arī gatavošanās gaidāmajiem koncertiem. Vakarā pēc aktīvas darbības pilnas dienas Guntras Kuzminas atklātās sarunu nodarbības palīdzēja veiksmīgāk izprast sevi ikdienā un mainīt savas ierastās lomas, lai dzīvotu pilnvērtīgāk. To laikā, izmantojot psihodrāmas metodi, bija iespējams piedzīvot un izspēlēt dažādas situācijas, lai izprastu kā emocijas mums traucē/palīdz attiecībās ar citiem un kā mēs vērtējam sevi un citus.

Mūsu kustību un deju pedagogs un topošais karjeras konsultants Edgars Jukna iepazīstināja dalībniekus ar karjeras iespējām un spēja mūs iedvesmot jauniem darbiem un mērķiem, palīdzēja labāk izprast savu vēlamo karjeras virzienu un apzināt kārotos mērķus. Tāpat daudz tika stāstīts par veselīgu dzīvesveidu un sporta vajadzību ikdienā, arī paši katru rītu E. Juknas pavadībā iesākām ar rīta rosmi un dienas laikā aktīvi pasportojām, jo veselā miesā vesels gars!

„Skonai” radošās nedēļas pedagogi iedvesmoja mūs radīt skaņdarbus pašiem, tāpēc tapa arī jaunas kompozīcijas un dejas, atklājot ikdienā neatklātus talantus, idejas un spējas. Mīļš paldies Guntrai Kuzminai un Edgaram Juknam par rūpēm un zināšanām, ko saņemam!

Mēs, Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” jaunieši, vēlamies teikt sirsnīgu paldies arī lauku sētas „Jāņi” saimniekiem Jānim un Silvijai Mežinskiem, kas allaž parūpējas par to, lai mēs nedēļu pavadītu jūtoties kā mājās un lai mums nekā netrūktu! Paldies arī Ilzei Mežinskai par aktīvu iesaistīšanos Skonai karoga veidošanā.

Liels paldies Rēzeknes novada pašvaldībai, un jo īpaši Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājai Inārai Pleikšnei, kas nekad nav atteikusi palīdzīgu roku un bez kuras atbalsta un rūpēm šī lieliskā radošā nedēļa nemaz nebūtu iespējama!

Lai balstiņis tālu skan arī vasarā!

Aiva Streļča,
Rēzeknes novada vokālās studijas dalībniece

DSC_0789 DSC_0074 DSC_0097 DSC_0160 DSC_0170 DSC_0542 DSC_0597 DSC_0662 DSC_0693 DSC_0697