Jaunieši mācījās tapt par uzņēmējiem

Publicēts 22.08.2017

Noslēgušās neformālās apmācības “Kļūsti par uzņēmēju”, kurā piedalījās jaunieši vecumā no 15 – 24 gadiem. Apmācības norisinājās Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkas ciemā un to mērķis bija veicināt Rēzeknes novada jauniešu interesi par uzņēmējdarbību un par savu uzņēmumu veidošanu.

Apmācību laikā jauniešiem bija iespēja iejusties īsta uzņēmēja lomā, uzklausīt jau pieredzējušu uzņēmēju stāstus un veidot savstarpējus kontaktus nākotnes biznesa uzsākšanai.

Pirmā apmācību diena bija veltīta dalībnieku iepazīstināšanai un grupu veidošanai, kurā jaunieši aktīvi piedalījās dažādās aktivitātēs.

Otrajā dienā jaunieši devās pārgājienā uz Rasnupļiem, kur viņus ļoti laipni sagaidīja Evita Šķestere, kura nodarbojas ar ķiploku audzēšanu. Jaunieši tur ne tikai klausījās iedvesmas stāstus, bet viņiem bija arī pašiem iespēja padarboties un izveidot no ķiplokiem savu produktu, kuru piedāvāt un pārdot saviem grupas biedriem. Idejas bija ļoti dažādas, visvairāk atmiņā palika ideja par ķiploku SPA kājām, kur tika piedāvātas masāžas ar ķiplokiem.

Ejot no Rasnupļiem uz Rogovku, jauniešiem pa ceļam bija jāsalasa dažādi materiāli, kurus var atrast dabā, lai izveidotu pašiem savu produktu. Tika piedāvāti arī dažādi papildus materiāli —  papīri, lupatiņas, burkas, līmes, krāsas.

Pēc produktu veidošanas jaunieši tikās ar vēl vienu uzņēmēju – Velgu Krukovsku, kas ir eko modes dizainere – šuj apģērbus no jau kādreiz lietotām drēbēm vai audumu atgriezumiem, kurus daudzas firmas parasti vienkārši izmet ārā.

Vakara noslēgumā pie ugunskura apmācību dalībnieki tikās ar grupas “Dabasu Durovys” līderi Arni Slobožaņinu  Arnis, ik pa laikam uzspēlējot arī kādu dziesmu, stāstīja par to, kā naudu pelna mūziķi, jo mūziķis jau arī ir uzņēmējs.

Trešajā un noslēdzošajā apmācību dienā jaunieši pabeidza savus veidotos produktus, tos prezentēja un gāja pārdot uz ciemu. Savus produktus izdevās pārdot visiem jaunajiem uzņēmējiem, taču vai par vēlamo cenu, tas jau ir cits jautājums.

Tādas bija šīs trīs dienas, pilnas ar jauniem cilvēkiem, stāstiem, iedvesmu un patīkamu laika pavadīšanu kopā.

Neformālās apmācības organizēja: Izglītības – uzņēmējdarbības kontaktpunktu (IUK) komercdarbības speciālisti sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību.

Samita Zunda,
IUK Komercdarbības speciāliste

IMG_4705IMG_4694 IMG_20170809_110935 IMG_20170810_111527

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0