Jaunieši iepazīst BIO graudaugu produktus

Publicēts 30.10.2020

Kad laukā ir iestājies mierpilnais rudens, var atskatīties uz svelmainās vasaras piedzīvojumiem. Vasaras brīvdienu pašā vidū- 23. jūlijā, Rēzeknes novada jaunieši pulcējās Ilzeskalna pagasta zemnieku saimniecībā “Liepkalns”, lai izzinošā dienā iepazītu BIO graudaugu produktus.

Izzinošās dienas ietvaros notika zemnieku saimniecības iepazīšana – Z/S “Liepkalns” saimnieki Jūlija un Aleksejs dalījās pieredzes stāstos par uzņēmējdarbības uzsākšanu un šī brīža darbību, notika ekskursija pa saimniecību – ražošanas telpām, graudaugu uzglabāšanas angāru un tika apskatīti ražošanas agregāti un tehnika. Žiglākie zēni paspēja iekāpt arī kombainā. Pēc ekskursijas norisinājās interaktīvas nodarbības par saimniecības BIO produktu piedāvājumu un šo produktu nozīmību cilvēka ikdienā. Pēc produktu iepazīšanas, dalībnieki degustēja paralēli lekcijai tapušo diedzēto griķu putru un griķu pienu. Pēc pusdienu maltītes notika darbošanās meistarklasē, kurā cepa pankūkas un vafeles no saimniecībā izaudzētiem un pārstrādātiem miltiem, tie bija – BIO zaļo griķu, BIO zirņu, BIO kviešu un BIO miežu milti. Katra grupiņa pati varēja izvēlēties, kurus miltus pievienos savai receptei un Jūlijas pavadībā jaunieši paši gatavoja mīklu . Lai darba process nenogurdinātu, atpūtas brīžos notika neformālās aktivitātes.

Noslēgumā katrs dalībnieks saņēma Zaļos diedzētos griķus, kurus var baudīt gan kā uzkodu, gan piedevu ēdieniem vai pagatavot no tiem putru. Jaunieši bija gandarīti, ka vasaras brīvlaikā bija iespēja pavadīt izzinošu dienu ārpus mājām un iegūt jaunas zināšanas par uzturu, tā nozīmību ikdienā, tuvāk iepazīt Ilzeskalna vēsturi un atraktīvi darboties meistarklasē.

Prieks, ka pasākumā dažiem jauniešiem līdz esoši bija arī vecāki. Viņi varēja redzēt, kā jaunieši darbojas meistarklasē un iegūt teorētiskās zināšanas par BIO graudaugu produktiem, lai pēc tam, esot mājās, kopā ar jauniešiem šīs zināšanas pielietotu arī ikdienā.

Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai par iniciatīvu projekta finansēšanu, paldies zemnieku saimniecības “Liepkalns” saimniekiem Jūlijai un Aleksejam par viesmīlīgo uzņemšanu un fantastisku dienas programmu un pateicība Nautrēnu pagastu apvienības Ilzeskalna pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu no un uz Ilzeskalnu, lai jauniešiem būtu iespēja apmeklēt pasākumu. Pasākumu organizēja biedrība “EDEDE”.

Projekts tika realizēts “Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes konkursa par finansējuma piešķiršanu jaunatnes iniciatīvo projektiem” ietvaros.

Projekta koordinatore Elvita Kotāne,
biedrības “EDEDE” valdes priekšsēdētāja