Jau trīs gadus apmeklētājus sagaida ūdenstūrisma attīstības centrā „Bāka”

Publicēts 27.05.2014

Tieši šodien – 27.maijā – aprit trīs gadi kopš durvis vēris ūdenstūrisma attīstības centrs „Bāka” Lubāna ezera krastā, Gaigalavas pagastā. „Bākas” administratore Liene Skrauča pastāstīja, ka kopš centra atvēršanas te norisinājušies desmit sporta un desmit kultūras pasākumi, izvietotas septiņas izstādes, kā arī realizēti pieci projekti. „Visbūtiskākais tūrisma vietas popularitātes rādītājs ir apmeklētāju skaits, un arī šajā ziņā mums ir, ar ko lepoties, jo trīs gadu laikā pie mums ciemojušies vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku.”

Kopš „Bākas” atvēršanas 2011.gadā iedzīvotāji aktīvi izmanto centra piedāvātās iespējas – labiekārtoto pludmali, telšu un piknika vietas, tenisa un volejbola laukumus, kemperu un treileru vietas, skatu laukumu uz jumta terases, ūdenssporta inventāru, izstāžu zāli, kā arī telpas izglītojošu semināru organizēšanai. Pagājušajā ziemā pakalpojumu klāstam pievienojās arī iespēja izīrēt slēpes vai slidas, lai dotos sportiskos pārgājienos pa plašajiem Kvāpānu dīķiem.

„Bākā” apmeklētājus sagaida un par kārtību rūpējas trīs darbinieki: Liene Skrauča, Biruta Kolneja un Voldemārs Kolnejs. L.Skrauča atklāja, ka arī šī vasara „Bākā” būšot notikumiem bagāta: „Tuvākajā laikā paredzēts uzsākt plašas niedru pļaušanas aktivitātes ezerā un dīķos, kā arī labiekārtot pludmali ezera krastā pie „Bākas”. Šovasar arī norisināsies divas nometnes, iespējams, pat kaitborda paraugdemonstrējumi un viduslaiku tematikas sporta pasākums. Tāpat vasarā divi pāri pie mums viens otram teiks „Jā” vārdu.”

„Bākas” darba laiks: otrdienās 10:00-14:00; trešdienās un ceturtdienās 10:00-15:00; piektdienās 10:00-18.00; sestdienās, svētdienās 10:00-19.00. Pirmdienas – brīvdienas.

Vairāk informācijas pa tel.: 26663358 vai 26691177, kā arī mājaslapā http://baka.rezeknesnovads.lv.

Jāatgādina, ka ūdenstūrisma attīstības centrs „Bāka” tika izveidots, Rēzeknes novada pašvaldībai realizējot projektu „Ilgspējīga tūrisma attīstība Kupišku lagūnas (Lietuva) un Lubāna ezera (Latvija) apkārtnē”, kur finansējums apkārtnes labiekārtošanas un būvdarbu veikšanai piesaistīts no Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas.

Ūdenstūrisma attīstības centrs

Ūdenstūrisma attīstības centrs

Ūdenstūrisma attīstības centrs

Ūdenstūrisma attīstības centrs

Ūdenstūrisma attīstības centrs

Ūdenstūrisma attīstības centrs

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0