Izveidota kāpšanas siena dabā

Publicēts 05.08.2019

IK „Rāznas priedes” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstības stratēģija” apakšpasākuma „Darbību istenošana saskaņā ar sabiedrības virzītās vietējās attīstības stratēģijas” līdzfinansēto projktu Nr.18-01-AL15-A019.2102-000001 ir iegādājusies un uzstādījusi kāpšanas sienu kokos. Projekts tika iesniegts Rēzeknes rajona kopienu partnerības izsludinātajā LEADER projektu konkursa 5.kārtā, rīcībā 1.1. uņēmējdarbības uzsākšana.

Projekta īstenošanas rezultātā tika izveidota 10 m augsta kāpšanas siena netālu no esošās virvju trases kokos. Kāpšanas sienu veido divu dažādu grūtības pakāpju kāpšanas celiņi ar dažāda izmēra aizķerēm. Kāpšanas celiņi ir izveidoti katrs uz sava koka un tos savieno 8 m augstumā virs zemes izveidota platforma, līdz kurai var nokļūt kāpjot pa vienu no kāpšanas celiņiem vai kustīgām trepēm. Pa sienu var pārvietoties ikviens, kas jūtas aktīvs un drošs. Siena ietver arī sevi automātisko nolaišanos, kas garantē kritiena laikā no sienas vienmērīgu nolaišanu uz zemes. Sienu var izmantot gan bērni, gan pieaugušie. Tā kā daudziem bērniem augstā trase kokos sagādā grūtības, tad siena ir kā alternatīva, jo pa to uzkāpt var pat aktīvs piecgadnieks. Šāda veida tipa siena Latgalē vēl nekur bijusi, tāpēc aicinām izmantot izdevību to izmēģināt un pārbaudīt savus spēkus virvju trasē, ko piedāvā IK „Rāznas priedes”.

Sīkāka informācija pa tel:26415942

Informāciju sagatavoja: IK „Rāznas priedes” īpašniece Santa Viša-Gaisiņa

Foto: Baiba Uzulnīka

logo

IMG_6312 IMG_6325 IMG_6345 IMG_6382

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0