„Īstenots projekts “Koncerttērpu iegāde Strūžānu un Dricānu pagasta kultūras nama sieviešu korim „Taunadze””

Publicēts 18.02.2020

Sieviešu kora „Taunadze” dalībnieces ir sajūsmā, jo sen izsapņotie, ilgi gaidītie, elegantie un patiešām skaistie koncerttērpi ir uzšūti, nogādāti Strūžānu kultūras namā, ievietoti jaunā, tikpat elegantā skapī, tagad gaida savu prezentāciju. Visticamāk, kori jaunajā izskatā varēsim redzēt Rēzeknes apriņķa koru skatē šī gada aprīlī.

Pabeigta Rēzeknes novada pašvaldības iestādes „Dricānu pagastu apvienība” iesniegtā projekta Nr. 19-01-AL15-A019.2202-000001 „Koncerttērpu iegāde Strūžānu un Dricānu pagasta kultūras nama sieviešu korim „Taunadze”” realizācija.

Noslēdzies diezgan ilgs tērpu darināšanas posms, sākot ar kvalitatīva un izvēlētajam tonim atbilstoša auduma izvēli, pirmajām nomērīšanām un daudzajām pielaikošanām pēc tam, šūšanas procesu. Galarezultāts nes gandarījumu gan koristēm, gan šuvējai Ilzei Vasiļjevai. Kā teica uzņēmēja: „Pirmo reizi uzņēmos paveikt tik lielu darbu, sākumā pat nenojaušot, ka tas nebūs konveijers, bet trīsdesmit pilnīgi individuāli tērpi, ar individuālu pieeju katrai kora dalībniecei. Cik augumu, tik nianšu. Centos ļoti. Prieks, kad pasaka – tā ir mana kleita, es tajā ļoti labi jūtos”.

Projekts tika iesniegts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 4670 EUR ( četri tūkstoši seši simti septiņdesmit eiro). Projekta īstenošanas gadījumā atbalsta saņēmējam būs iespēja saņemt publisko finansējumu 4203 EUR ( četri tūkstoši divi simti trīs eiro) apmērā.

Koncerttērpus darināja uzņēmēja Ilze Vasiļjeva (uzņēmums “Little Bee”). Tērpu kopskaits – 31 (trīsdesmit viens) komplekts, no kuriem trīsdesmit (kleita, garā veste un lakts ar atstarojošu latvju rakstu zīmi) būs kolektīva daiļā dzimuma pārstāvēm un viens atsevišķs tērps (krekls un jostiņa) diriģentam.

Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja
Ilzes Vasiļjevas, Leokādija Razgales foto

IMG_20200116_170014IMG_20200217_125430 IMG_20200217_125705 IMG-20200214-WA0007

kopienu_logo

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0