Igauņu ģimene no Rēzeknes novada piedalās starptautiskā folkloras festivālā Baltkrievijā

Publicēts 03.07.2014
Igauņu ģimene Baltkrievijā

XVII Starptautiskais folkloras festivāls „ Zviņatj cymbaly i garmonik” (“Skaniet cimbalas un ermoņikas”) notika Baltkrievijas pilsētā Postavi. Mēs, Igauņu ģimene no Gaigalavas  – Marta, Laima, Gunārs un Rasma–  pārstāvējām Rēzeknes novadu.

Baltkrievijā mūs uzņēma viesmīlīgi. Dienas bija piepildītas ar dažādiem pasākumiem. Sestdienā piedalījāmies preses konferencē, tradicionālajā kolektīvu konkursā „ Kto, kovo?” ( “Kurš kuru?)”. Bijām priecīgi par iespēju noklausīties arī citus kolektīvus, kuri piedalījās festivālā – baltkrievus, gruzīnus, krievus, moldāvus, venecuēliešus, igauņus, lietuviešus… Interesanti bija tas, ka šajā konkursā nebija nekāda nolikuma. Katrs kolektīvs mēģināja atstāt labu iespaidu uz komisiju un publiku. Mums izdevās labi nospēlēt un nodziedāt, esam kļuvuši II pakāpes laureāti nominācijā „Tautas mūzikas ansambļi”.

Festivāla atklāšanā notika baltkrievu priekšnesumi, uzrunas un apmaiņa ar dāvanām.  Mūsu ģimenes uzstāšanās bija paredzēta jau diezgan vēlu, bet publikas atsaucība bija brīnišķīga.  Svētdienas rītā apmeklējām klasiskās mūzikas koncertu katoļu baznīcā, apskatījām festivāla tirgu. Vēlāk piedalījāmies grandiozā festivāla svētku gājienā pa pilsētas ielām uz parka estrādi, kur notika noslēguma koncerts un apbalvošana. Koncerta laikā jutām skatītāju atbalstu un guvām pozitīvas emocijas. Pēc priekšnesumiem nāca klāt un teica „paldies!”. Vienīgais, ko gribētos uzlabot, tas ir atpakaļceļš uz mājām, jo bija ilgi jāstāv, šķērsojot abu valstu robežas.

Rasma Igaune

Igauņu ģimene BaltkrievijāIgauņu ģimene BaltkrievijāFestivāla gājiensIgauņu ģimene ar saņemtajām balvām

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0