Iesvētīts krusts Ciskādu muižas kapos

Publicēts 02.07.2014
Kapu krusts Ciskādu muižas kapos

28. jūnijā Ciskādos senajos muižas kapos tika iesvētīts lielais kapu krusts. To veica vietējais priesteris Imants Petrovskis. Līdz tam tika noiets garš un darbietilpīgs laika posms. Šie kapi ir nelieli un tur apglabātiem cilvēkiem, vietējiem poļu muižniekiem J. Romeram , K. Buinickim, F. Sokolovskim, vairs nav palikuši piederīgie, izņēmums ir turīgais latviešu zemnieks Pēteris Počs. Tad nu viņa mazdēls Jānis Počs, izlasījis rakstu „Tāvu zemes kalendārā” par kapu simbolikas atjaunošanu, pieteicās šo darbu veikt.  Kaut arī viņš dzīvo Babītē un ir cienījamos gados, tomēr visu veica godam.
25. aprīlī kapu krusts tika atvests no Rīgas un uzstādīts ar jaunākās Poču dzimtas pārstāvju līdzdalību. Lielu ieguldījumu deva vietējie iedzīvotāji: Valērijs Zvīdriņš, kurš, piepalīdzot Jurim Viļumam, pilnībā veica Franča Sokolovska atdusas vietas atjaunošanu, Vasiļjevu ģimene piedalījās kapu sakopšanā, Viržinija Zvīdriņa strādāja pie krūmāju izciršanas, Dzeņu un Cauņu ģimenes gādāja par melnzemes pievešanu.

Izsaku lielu pateicību Poču dzimtas pārstāvjiem Jānim un Meinardam, kas ieguldīja laiku un līdzekļus, lai veiktu šo darbiņu. Liels paldies Sakstagala pagasta pagaidu darbos iesaistītajiem iedzīvotājiem un viņu vadītājai I.Kubeckai , kas ar savu darbu sakopa šos aizlaistos kapus. Protams, darāmā tur vēl daudz, taču pamazām viss tiks paveikts. Liels ir gandarījums par paveikto. Esam sakopuši vienu vēsturisku dzimtās zemes stūrīti.

Helēna Vasiļjeva

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0