Gleznotāja Agra Ritiņa aicina uz gleznu izstādi „Pļava” tūrisma centrā „Bāka”

Publicēts 05.09.2014

Izstāde skatāma no 12. septembra līdz 14.oktobrim ūdenstūrisma attīstības centrā „Bāka” Gaigalavas pagastā. Izstādes atklāšana paredzēta 12.septembrī pulksten 16.00.

Maza bērna pasaules lieluma izjūta bieži iesākas ar ieiešanu pļavā. Pēkšņi tu ieraugi miljoniem reižu atkārtojamies zāles stiebrus, tavā augumā zied krāsainas un reibinoši smaržīgas puķes. Ja apgulsties pļavā, Debesis ir LIELAS! Un rāpo skudras, mazi nepazīstami kukaiņi, uz ādas paliek zāles nospiedumi, bet dvēselē skaistuma nospiedumi.

Pagājušā gada vasaras laiks gleznotājai Agrai Ritiņai briedināja ilgas gleznot sajūtas par Pļavu, jo PĻAVA ir skaista, sentimentāla, ziedoša un jau pārziedējusi! Mainīga! Klusa un skaņa – kukaiņu sanēšana, spārnu švīkstēšana, smilgu skaru saskaršanās, silta gaisa virmošana! Krāsaina – pieneņu klājs, margrietiņu pļava, āboliņa klajums, pagājušā gada sakritušās lapas, silts zāles zaļums! Saulaina vai lietū mazgājas!

Gleznas, kas aizvilina sajūtās, katram citādās, personīgās, vārdos neizsakāmās. Aizvilina sagaidīt savu vasaru un sameklēt savu pļavu.

Agra Ritiņa konsekventi saglabā savu glezniecības meistarību un izkopto kompozīcijas skaidrību. Gleznu kompozīciju monumentalitāte cieši saistīta ar ļoti sievišķīgu pieeju detaļās. Tiekšanās pēc pilnības, lai cik liels vai mazs būtu formāts.

Glezniecību apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē pie pedagoga gleznotāja A.Zelča un Latvijas Mākslas akadēmijā maģistra studijās pie profesoriem K.Zariņa un A.Naumova. Šobrīd strādā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā par gleznošanas un rokdarbu pasniedzēju. 2004.gadā kļuva par galerijas „Laipa” Valmierā izstādes „Ainava” laureāti, tas deva iespēju doties radošajā braucienā uz Valmieras sadraudzības pilsētu Hoje – Tāstrupu (Dānijā). Agra Ritiņa nemainīgi ir daudzu izstāžu dalībniece, viņa sarīkojusi personālizstādes Ludzā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā, Preiļos, Līvānos, Balvos.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0