Ģimenes apceļoja dzimto novadu

Publicēts 17.07.2020

Sagaidot Rēzeknes novada svētkus, Nautrēnu pagastu apvienība piedāvāja akciju ģimenēm “Apceļo dzimto novadu”. Apvienības pagastu kultūras darbinieki, sadarbībā ar pagastu pārvaldēm, izvēlējās sava pagasta nozīmīgākās, interesantākās vietas un objektus, kurus ir vērts apskatīt un iepazīt ceļotājiem.

Atsaucība no novada ģimenēm bija liela – 15 ģimenes atsaucās aicinājumam un apceļoja novada sešus pagastus. Atskaite par paveikto – vietu un ceļotāju foto fiksācija tika atsūtīta, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas – WhatsApp un Messenger. Prieks, ka reizē ar piefiksētajiem objektiem tika atsūtīti arī video ieraksti no ceļojuma norises, kā arī komentāri par piedzīvoto. Māsas Elvita un Dagnija: “Mēs vēlējāmies, lai jau no mazotnes meitenes redz un uzzina, cik gleznainā un vēsturiskā novadā viņas ir dzimušas un aug. Gandrīz par visiem objektiem tika meklēta informācija internetā – gan atrašanās vieta, gan intereses pēc izlasīta informācija par tiem.”

Ivita Silagaile: “Daudzām vietām ikdienā braucam garām un nezinām ar ko tās slavenas. Vislielāko iespaidu uz mūsu ģimeni atstāja Rupaiņa sēta.”

11. jūlijā Bērzgales brīvdabas estrādē ģimenes pulcējās uz akcijas noslēguma pasākumu. Visas ģimenes balvā par dzimtā novada apceļošanu saņēma speciāli gatavotas piemiņas nozīmītes, suvenīrus ar novada un Bērzgales pagasta logo, kā arī Audriņu pagasta uzņēmēju – mini zoo “Rozīte” sarūpētās dāvanas – ieejas kartes zoodārzā. Kartes pasniedza mini zoo īpašnieki Svetlana un Vasīlijs Smuļi. Paldies uzņēmējiem!

Noslēgumā klātesošajiem koncertu sniedza Barkavas lauku kapela, kuras jautrās mūzikas pavadījumā klausītājiem bija iespēja arī kājas izlocīt.

 

Bērzgales pagasta kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne,
Foto Skaidrīte Apeināne

SAM_3049 SAM_3052 SAM_3061 SAM_3062 SAM_3065 SAM_3066 SAM_3068 SAM_3071 SAM_3073 SAM_3086 SAM_3090

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0