Gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi”

Publicēts 15.11.2014

Bērzgalē par skaistu tradīciju Lāčplēša dienā kļūst gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi”. Jau trešo gadu 11. novembra vakarpusē lieli un mazi ar lāpām, svecītēm un citiem gaismekļiem pulcējas Bērzgales centrā, lai dotos gājienā pa Bērzgali. Katru gadu tiek izvēlēts un rūpīgi izstrādāts gājiena maršruts. Bērzgale – sena, ar vēsturi bagāta apdzīvota vieta, par kuras izzināšanu un iepazīšanu nekad nevar būt runāts par daudz.

Šogad gājiena dalībnieki pulcējās pie jaunās skolas ēkas. Nedaudz pakavējušies pie Lāčplēša dienas vēstures izklāsta, devāmies pa asfaltēto Rītupes ielu (pirmās brīvvalsts laikā šo ceļu klāja bruģis) uz centra pusi. Piestājām pie bērzu birztalas, kura stādīta prezidentam Kārlim Ulmanim par godu. Pagasta centrā noskaidrojām, ka pirms kara Bērzgalē darbojās 5-7 veikali vienlaikus. Par darbu vecajā klubā padomju laikos interesanti pastāstīja viena no kluba vadītājām, Vilhelmīne Siļuka. Tālāk gājiens devās uz teikām un nostāstiem apvīto Kirkas kalnu-pilskalnu. Šeit gājiena dalībniekus sagaidīja pagasta darbinieku sakurts ugunskurs un karsta tēja.

Patīkami bija, ka, gatavojoties gājienam, ne viens vien dalībnieks bija lasījis grāmatu “Bērzgales novads” un veiksmīgi varēja atbildēt uz sagatavotajiem jautājumiem. Veiksminieki saņēma balvas – speciāli šim notikumam par godu izgatavotas piemiņas nozīmītes.

 

Daila Ekimāne
Bērzgales kultūras nama vadītāja

IMG_4799IMG_4808IMG_4811IMG_4818

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0