Dzejas un mūzikas vakars Rogovkā

Publicēts 06.01.2020

Jaunais 2020. gada cēliens Nautrēnu pagasta Rogovkā sākās ar dzejas vārsmām un skanīgām, dvēseliskām dziesmām. 4. janvārī Nautrēnu sporta hallē – KN ar koncertprogrammu “Mūsu mīlestība Tev, Latgalīt!” viesojās dzejniece Antoņina Lubeja un Madonas novada Ļaudonas pagasta jauktais koris “Lai top!”, diriģents Jānis Trūps.

Antoņina Lubeja ir dzimusi un uzaugusi Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta „Zaļmuižās”, absolvējusi Nautrēnu vidusskolu. Savas pirmās autorgrāmatas “Ar saules staru sirdī” atvēršanas svētkus dzejniece vēlējās svinēt savā dzimtajā pusē un mīļajā skolā, kur arī tika laipni uzņemta. Un nu jau atkal sauca dzimtie ceļi, un Antoņina Lubeja savas dzejas rindas dāvāja visiem pasākuma apmeklētājiem Rogovkā.

Ļaudonas pagastā, kur darbojas koris “Lai top!”, kora dziedāšanas tradīcija ir ļoti sena un cieši saistīta ar Ļaudonā dzimušā kordiriģenta, Latvijas Nacionālās operas dibinātāja, Teodora Reitera vārdu. Tuvojoties T. Reitera 115. dzimšanas dienas atcerei, 1999. gada februārī, Ļaudonā no jauna atdzima jauktais koris. No 2019. gada februāra jauktā kora “Lai top!” diriģents ir Jānis Trūps. Pagājušogad koris atzīmēja savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju. Īpašu sajūsmu izsauca kora izpildītā dziesma “Mes esam” (A. Broka mūzika, A. Rancānes vārdi), kura tika iekļauta 2010. gada Latgales Dziesmu svētku repertuārā.

Dzejas rindas un skanīgās dziesmas piepildīja Nautrēnu sporta halli – KN un klausītāju sirdis ar siltumu, gaišumu, mieru un prieku, kas ir vispiemērotākie pavadoņi ikdienas gaitās. Paldies par šo īpašo sajūtu māksliniekiem!

 

Inga Vigule,
Nautrēnu sporta halles – KN vadītāja 

Foto: Diāna Ivanova

DSC_0027 DSC_0038 DSC_0075

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0