Dricānu jaunieši īsteno projektu “Esi pirmais tur,kur citi būs rīt!”

Publicēts 06.03.2018

Dricānu jaunieši kopā ar sociālo uzņēmumu SIA “Puordare” piedalījās biedrības “homo ecos:” projektā “Esi pirmais tur,kur citi būs rīt!”, organizējot pasākumu “RePapeirs”.

Projektu pieteikumos vienmēr ir sadaļa “Projekta aktivitāšu ilgtermiņa rezultāti”.Tātad, rakstot jebkuru projektu, ir jāakcentē tās darbības un rezultāti, kuru rezultāts būs jūtams arī pēc gada, diviem vai desmit Arī mūsu ikdienas darbības sekas ir ar ilgtermiņa nozīmi. Tas, ko mēs ēdam, kā izmantojam vai neizmantojam sadzīves priekšmetus un daudzas citas sadzīviskas lietas, atstāj ilgtermiņa sekas mūsu bērniem un mazbērniem. Latvijas ilgtermiņa attīstības stratēģijas sadaļā par iespējamiem risinājumiem ilgtspējīga dzīvesveida veicināšanā tiek aicināts ieviest pārmaiņas rosinošas vides izglītības programmas, nosakot, ka vides izglītībai ir jākļūst par būtisku ilgtspējīga dzīvesveida veicinātāju.

Projekta “Esi pirmais tur,kur citi būs rīt!” ietvaros norisinājās apmācības četru reģionu jauniešiem un viņu vecākiem par nepieciešamību un iespējām mainīt viņu ikdienas praksi, kā arī veicināt līdzdalību ilgtspējīga dzīvesveida aktivitātēs. Pēc apmācību cikla noslēguma jaunieši savās pilsētās un pagastos organizēja pasākumus. Iniciatīvas bija ļoti dažādas: blogs par zero waste dzīvesveidu, filmas skatīšanās, vegānisku ēdienu gatavošana un jaunu recepšu apgūšana, balstoties uz apmācību laikā iegūtajām zināšanām par bezatkritumu jeb “zero-waste” principiem, ilgtspējīgu dzīvesveidu, ANO ilgtspējas attīstības mērķiem un to izmantošanu praksē.

3. martā Dricānu jauniešu centrā “Kukuži” tika organizēts pasākums “RePapeirs” ,kura ietvaros bērniem un jauniešiem tika stāstīts,kas ir zero-waste, kādi ir zero-waste cikli (samazināšana, atkārtota izmantošana u.c) un praktiskās meistarklases otrreizējā papīra liešanā, kuru laikā tika uzsvērts tas, cik daudz resursu un enerģijas tiek ietaupīts, ja papīrs tiek pārstrādāts. Dienas noslēgumā dalībniekus priecēja garda kafijas pauze par kuru parūpējās vietējais ēdināšanas uzņēmums SIA “LN Demo”.

Pasākuma dalībnieki atzina, ka ieguvuši jaunu informāciju un papildinājuši jau esošās zināšanas, jo daļai jauniešu šķita, ka zero-waste ir tikai atkritumu šķirošana, bet tā ir mūsu kopīgās ilgtspējīgās nākotnes ikdienas paradumi.

Projektu “Esi pirmais, kur citi būs rīt!” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

Ingūna Semule,
Dricānu jauniešu centra koordinatore

zero

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0