Distanču slēpošanas un aktīva dzīvesveida popularizēšana Sakstagala pagastā

Publicēts 13.02.2015

Sakstagala pagasta un apkaimes iedzīvotāji tagad varēs nodarboties ar distanču slēpošanu, pateicoties pagastā īstenotajam Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektam Nr. 13-01-LL23-L413201-000036. To realizēja biedrība “Sakstagala pagasta sieviešu klubs “Īveņa”” pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros, aktivitātē „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, infrastruktūras tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana, infrastruktūras izveide pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai pakalpojuma sniegšanas vietā vietējiem iedzīvotājiem”. Projekts tika iesniegts biedrības „Rēzeknes rajona kopienu partnerība” attīstības stratēģijas rīcībā „Atbalsts sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem”.

Projekta mērķis bija nodrošināt iespēju vietējiem iedzīvotājiem aktīvi pavadīt brīvo laiku ziemas periodā, kā arī attīstīt distanču slēpošanas pieejamību un popularitāti Sakstagala pagastā un tā apkārtnē. Projekta gaitā tika iegādāts sniega motocikls ar nepieciešamo aprīkojumu distanču slēpošanas trases izveidošanai, tie ir – trases blietētājs un klasiskā soļa vilcējs. Iegādāti arī 16 slēpošanas inventāra komplekti (slēpes ar stiprinājumiem, slēpošanas nūjas un zābaki), lai kluba dāmas varētu aktīvi atpūsties ziemas periodā. Arī lai skolēniem būtu iespēja doties slēpošanas trasē un izbaudīt ziemas priekus, padarot sporta stundas daudzveidīgākas. Tādējādi slēpošana Sakstagala pagastā būs pieejama arī sociāli mazāk nodrošinātām iedzīvotāju grupām, kuriem trūkst līdzekļu inventāra iegādei.

Projekta kopējā summa ir 11367,74 EUR, no kuriem 11367,74 EUR ir attiecināmās izmaksas, no kurām savukārt publiskais finansējums ar intensitāti 90% sastāda 10230,96 EUR. Līdzfinansējumu1136,78 EUR apmērā nodrošināja Rēzeknes novada Sakstagala pagasta pārvalde.

 

Anita Matisane
Sakstagala pagasta sieviešu kluba “Īveņa” valdes priekšsēdētāja

IMG_1576 (1068 x 712) logo6-300x50

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0