Desmitā “Modes un talantu parāde” Rogovkā

Publicēts 24.09.2020

19. septembrī Nautrēnu sporta hallē – kultūras namā (KN) nu jau desmito reizi izskanēja pasākums „Modes un talantu parāde”, kurā ik gadu piedalās pašmāju un tālāki talanti.

Šogad ciemiņu lomā iejutās stepa deju studijas „Soul tap” (Rīga) pārstāves Rita Biezēka un Marta Bīdermane. Papildus stepam Rita dzied, spēlē teātri un dejo Brodvejas džezu. Marta Bīdermane – stepa dejotāja un horeogrāfe kopš 2014. gada. Abas piedalās starptautiskos festivālos un meistarklasēs, kā arī ir stepa dejas pasniedzējas. Stepa dejotājas demonstrēja gan stepa deju, gan arī skatuves tērpus, jo katrai dejai tie bija citi, kā arī klātesošajiem pasākuma noslēgumā bija iespēja iemācīties dažus stepa soļus un kopā ar māksliniecēm nodejot deju.

Tuvāks ciemiņš bija Arnita Mazure (Strūžāni), kas ar savu skanīgo balstiņu jau ir priecējusi skatītājus mūsu hallē un arī šoreiz izpelnījās skatītāju ovācijas.

Arī vietējie talanti nesnauda un aktīvi piedalījās parādē. Jauniešu rokgrupa „Vysu voi nadaudz” (vad. Ingars Gusāns) izpildīja divas dziesmas – „Veļtejums Andryvam Jūrdžam”, kas tika sarakstīta speciāli A. Jūrdža piemiņas pasākumam, un „Balādi par Donatu”.

Ar ģimenisku priekšnesumu skatītājus priecēja brāļi Ralfs un Matīss Bilinski, kur Matīss spēlēja akustisko ģitāru, bet Ralfs – dziedāja. Ralfs demonstrēja arī skatuves runas talantus, izstāstot dzejoli „Dzeive ar munu babu”(Raibīs).

Katru gadu talantu parādē piedalās arī ģimeniska deju grupa „TWIXS” – māsīcas Saiva Karmena Maģiča un Viktorija Krišāne. Šo gadu gaitā ir vērojama ļoti liela meiteņu izaugsme deju prasmēs. Un viņas jau dažus gadus arī trenē dejas soli jaunākām meitenēm.

Ar īpašiem tērpiem un dejām skatītājus priecēja vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vasalinki”(vad. Ingūna Ludborža). „Čigānu dejai” tika speciāli darināti tērpi – šūti vai pāršūti svārki, piemeklētas blūzes, lakati un parūkas. Dalībnieces pašas modelēja savus tērpus un rezultāts bija lielisks.

Šogad „Modes un talantu parādē” vienu no saviem talantiem demonstrēja vides dizainere Daina Zvejsalniece, piedāvājot aplūkot pašdarinātus pirts halātus, tunikas un kleitas. Modeļu lomās iejutās Dainas draudzenes, kam viņa šos tērpus ir darinājusi. Par katru tērpu Dainai ir savs stāsts – kā viņš tapa, kam viņš paredzēts, kādai sievietei piestāv utt.

Pasākuma vadīšanas un anekdošu stāstītāja talantus atklāja atraktīvais Valters Duplinskis, kurš vakara noslēgumā mani (otru pasākuma vadītāju), tomēr iemācīja stāstīt anekdotes.

Paldies visiem dalībniekiem un skatītājiem par to, ka esat tik īpaši, daudzveidīgi, talantīgi un atsaucīgi!

Nautrēnu sporta halles – KN vadītāja Inga Vigule
Foto: Dina Sjomkāne

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0