Čornajas ciemā svētki!

Publicēts 24.08.2020

22. augustā Čornaja jau ceturto gadu svinēja ciema svētkus, kas  ir kļuvuši par tradīciju. Arī šogad svētki norisinājās visas dienas garumā, piedāvājot iedzīvotājiem piedalīties dažādās aktivitātēs pilnīgi visām vecuma grupām.

Svētku diena iesākās ar makšķerēšanas sacensībām Čornajas pludmalē (Dukstigala līcī), kur gan bija ieradušies tikai daži lielā loma kārotāji. Lai gan diena nebija labvēlīga makšķerniekiem un neizdevās noķert nevienu zivi, tas tomēr netraucēja iedzīvotājiem būt radošiem un pludmalē izveidot zivi no ūdenszālēm, jo kā smējās makšķernieki: “Nebija jau rakstīts, kas jāmakšķerē. Ja jau neveicās izmakšķerēt zivis, tad izdomājām izmakšķerēt nezāles!” Paralēli makšķerēšanas “priekiem” pludmalē notika arī volejbola sacensības “Mix volejbols – Čornaja 2020”, kur jau bija sapulcējušās tuvākās un stiprākās komandas, lai cīnītos par kausu. Volejbola sacensības notika Rēzeknes novada jauniešu iniciatīvu projekta ietvaros, kuru organizēja Čornajas jaunatnes lietu speciāliste Sarmīte Broliša.

Ap pusdienlaiku ciema iedzīvotāji tika aicināti pludmalē izmēģināt vizināšanos ar SUP dēļiem un pārbaudīt savus spēkus dažādās individuālajās disciplīnās un stafetēs, kur labākie, ātrākie un precīzākie tika apbalvoti vakara svētku koncertā.

Kad visas aktivitātes pludmalē bija galā, jaunākie ciema iedzīvotāji tika gaidīti Čornajas estrādē uz bērniem veltītām aktivitātēm. Šeit viņus sagaidīja jautrs fotostūrītis (māksliniece: Tatiana Vavilova), hennas un sejas zīmējumi, velokarti, putu ballīte, izjāde ar poniju un pajūgu, kā arī piepūšamās atrakcijas līdz pat vēlam vakaram.

Nedaudz pierimstot bērnu smiekliem un čalām, pienāca vakara svētku koncerts, kurā skatītājus priecēja Čornajas f/k “Ausmeņa”, Lendžu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ūdzeņa”(vad. Sintija Gailuma), baltkrievu dziesmu ansamblis “Suzorje” (vad. Ludmila Pikaļova) un Dagdas f/k “Olūteņi” (vad. Inta Viļuma). Svētku koncerts tika veltīts Čornajas ciema iedzīvotājiem. Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad koncerta laikā tika sveikti visi dienas gaitā notikušo sacensību uzvarētāji, apsveikti jaundzimušie bērni un šogad arī godinātas daudzbērnu ģimenes. Koncerta noslēgumā tika teikts un pasniegts liels “Paldies” visiem, kas bija ieguldījuši savu darbu Čornajas ciema svētku tapšanā un to norisē. Pēc koncerta visi iedzīvotāji tika aicināti izbaudīt turpmāko vakaru grupas “Vremja Tepla” un Santas Savickas-Drozdovas pavadībā. Paralēli dejām iedzīvotāji varēja pasildīties pie ugunskura.

Vēlreiz “Liels Paldies” visiem tiem, kas ieguldīja savu laiku un darbu Čornajas ciema svētku tapšanā. Tiksimies arī nākamgad!

Santa Viša-Gaisiņa

Foto: Ņikita Romanovskis

IMG_7398 IMG_7400 IMG_7441 IMG_7445 IMG_7446 IMG_7479 IMG_7579 IMG_7601 IMG_7760 IMG_7776 IMG_7788 WhatsApp Image 2020-08-23 at 22.33.06

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0