Citādi Ziemassvētki Vērēmu pagastā

Publicēts 18.12.2020

Ik gadu decembrī Vērēmu tautas nama zālē smaržoja piparmētru tēja un tika ceptas piparkūkas. Trešās Adventes svētdienā kolektīvi gatavojās Baltajam koncertam. Jaungada Eglītes svētkos pirmskolas bērniem zāle bija  mazo vērēmiešu pārpildīta. Bērnu smiekli, kņada, dziesmas  un Salatēta gaidīšana radīja  īpašu gaisotni. Tā bija.

Šogad mūs sagaida citādi svētki. Jaunas tradīcijas ieviest un plānot svētkus pandēmijas apstākļos ir neierasti un izaicinoši. Izaicinājums ir arī  bērniem skaidrot, ka šogad, iespējams, gaidāmi citādi svētki. Arī tikšanās ar Salatēti, fotografēšanās un  dzejolīšu deklamēšana izpaliks.

11.decembrī Nautrēnu  apvienības pagastos tika rotātas un iedegtas  svētku egles! Arī mūsu pagastā tika posta svētku egle, ciematā uzstādīti gaismas objekti. Šajā klusajā  laikā  māju logos ik vakarus iedegas  arvien vairāk un vairāk krāsainu gaismiņu – tiek izrotātas lodžijas, dzīvokļu durvis, pat koki un krūmi. Cilvēki dalās ar gaišumu, bet bērni saka: “Lai Salatētis ar saldo dāvanu maisu labāk  ceļu redz!”

Salatētis ar saldo dāvanu maisu ciemojās arī pie Vērēmu  pagasta pirmsskolas vecuma bērniem, kuri neapmeklē bērnudārzu, un pie 5.-9. klašu skolēniem, kas ir deklarēti Vērēmu pagastā, neatkarīgi no mācīšanās iestādes.

Nebūs melots, sakot, ka decembra izskaņa arī šogad ikvienam no mums būs viens no gada skaistākajiem  brīžiem – gaisā virmos prieks, patīkams satraukums un gaidas. Lielākās un mazākās sirdīs, ikvienā ģimenē ienāks svētku sajūta. Jācer, ka kopā ar svētkiem šogad arī atnāks sirdsmiers un ilgi gaidītais sniegs!

Sirsnīgus  Ziemassvētkus un Cerīgu Jauno gadu!

Sarmīte Strupoviča
Vērēmu tautas nama vadītāja
Foto: L. Melne un S. Strupoviča

3 7 8 IMG_20201218_090428 pie egles 5

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0