Ceturtais LRT raidījums “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” – par Rēzeknes novadu!

Publicēts 02.10.2020

Ceturtajā Latgales Reģionālās televīzijas (LRT) raidījumā “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” ciemosimies pie Rēzeknes novada Rikavas pagasta Osnīšu ciema iedzīvotājas Valentīnas Cīmiņas. Valentīnas kundze ir folkloristes Rutas Šmites un antropoloģes Elīnas Kursītes grāmatas “Latgales pēdējie mohikāņi” varone un pašlaik ir palikusi vienīgā no kādreizējiem Osnīšu ciema iedzīvotājiem, kurā savulaik bija 12 sētas. Tiksimies arī ar Ozolaines pagasta iedzīvotājām, kā arī uzzināsim interesantus faktus par šeit esošām senatnes liecībām.

Raidījumu cikls “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” vēsta par izzūdošiem Latgales ciemiem, kur dzīvo mazāk nekā 50 iedzīvotāji. Pie raidījuma varoņiem dodamies kopā ar autoveikalu, kas bieži ir vienīgā iespēja, kā iegādāties pārtiku un pirmās nepieciešamības preces.

Cilvēku skaitam sarūkot, arvien biežāk ekonomiskā, kultūras un citas dzīves jomas, galvenokārt koncentrējas ap pilsētām, taču reģionos joprojām paliek lauku teritorijas, kur dzīvo cilvēki, iztiekot ar tādiem resursiem, kas ir pieejami uz vietas. Caur raidījumu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” mēģināsim pavērot sociālos procesos, kas pašlaik norisinās laukos.

Ceturto raidījumu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” skatieties 6. oktobrī, 13:30 kanālā Rīga TV24 un 18:30 kanāla ReTV virszemes apraidē Latgalē. Vēlāk skatieties to platformā xtv.lv, kā arī mājas lapā www.lrtv.lv un LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2020

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste Svetlana Dudarenoka
Publicitātes foto (autors – A.Mažāns)

maf

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0