Bērzgales folkloras kopa Annas dienu svin Vecvārkavā

Publicēts 29.07.2014
Bērzgales folkloras kopa

Annas diena – saimnieču svētki. Ja katru gadu šai dienā Bērzgales folkloras kopa uzņēma ciemiņus savās mājās, tad šogad kopas dalībnieces nolēma pašas doties ciemos. Un kāpēc gan sev neuzdāvināt svētkus? Folkloras kopā bez vadītājas Annas Adijānes dzied vēl divas Annas! Un tā, 26.jūlija pēcpusdienā devāmies ceļā uz Vārkavas novadu, kur Vecvārkavas muižas parkā notika tautas mākslas un mūzikas festivāls “Pyurs i Luode”. Amatnieku tirdziņā bija iespēja gan nopirkt darinājumus, gan pašiem iemēģināt roku pinumu darināšanā vai māla virpošanā. Koncertā “Dzīsmu i deju pyurs” ielikām arī savu devumu lielajā latgaliešu dziesmu un paražu pūra lādē. Pēc koncerta jauniešu folkloras kopas “Sudobri” vadībā tika iekurts ugunskurs un izdejoti dažādi lustīgi tautas danči. Kad gana bijām dziedājušas un dejojušas pašas, kāzu paražas un gudrības mācījāmies no kāzu vedēju salidojuma dalībniekiem. Laiks aizritēja nemanot un bija jau klāt pusnakts, kad devāmies atceļā uz mājām. Annas diena aizvadīta saturīga: iemantoti jauni dziesmu draugi, iemācītas vēl nezinātas tautas gudrības no bagātā latviešu tautas tradīciju pūra.

 

Daila Ekimāne
Bērzgales kultūras nama vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0