„Bākā” būs skatāma Antas Rugātes un Viktora Vaņukova izstāde “STRANDE”

Publicēts 16.05.2014

No 22. maja Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta Kvapānu „Bākā” būs apskatāma Antas Rugātes un Viktora Vaņukova izstāde “STRANDE”. „Brīv-bildētāja” Anta Rugāte un tēlnieks Viktors Vaņukovs piedāvās savu strandes redzējumu, lasījumu, dzirdējumu un sajutumu foto mirkļu un akmens skulptūru saspēlē. Ar STRANDI A.Rugāte atzīmē savu 65. dzīves gadu, taču izstādi velta Broņislavas Martuževas 90. dzimšanas gadam.

Izstādes atklāšana notiks 25. maijā plkst. 14.00. Pēc izstādes apskates cienastā ikvienam tiks strandes olas, bet gostūs jau pieteikušies Antons Rancāns ar Suņa sēnēm, Andris Balacis ar Broņas dziesmām un Ināra Ducsaliete ar Jāņa Kļīdzēja prātulām „Viss ir uz labo…”

Jau no izstādes plakāta uzzinām, ka: “STRANDE ir varens vārds no Salacgrīvas līdz Rucavai. STRANDĒ jūra elpo, dvašo, dzied, runā, spēlē, elš, un no tā, kad un kā šalko STRANDĒ, var sajust jūras dzīvo dvēseli. STRANDE nozīmē: krasts, jūras krasts, jūrmala, liedags, līcis, bukte, lunka, valks, krante, liediņš, jūras atvija, piemare, pakraste, ir strandmala, akmeņaina strande, kāpaina strande. STRANDĒ savilka laivas pie zvejnieku būdām, lai vētra neieskalotu jūrā. STRANTĒT jūrniecībā nozīmē vētrā uzbraukt piekrastes sēkļiem vai kuģim tikt izmestam svešā piekrastē.”.

Izstāde būs apskatāma līdz 8. augustam. „Bākas” izstāžu zāles darba laiki: otrdienās 10:00-14:00; trešdienās un ceturtdienās 10:00-15:00; piektdienās 10:00-18.00; sestdienās, svētdienās 10:00-19.00. Pirmdienas –brīvdienas.

Ieeja bez maksas.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0