Atjaunotas Teirumnieku purva takas laipas

Publicēts 23.11.2010

Lai ieelpotu tīrāko gaisu Latvijā, vienuviet iepazītu trīs veidu purvus un apskatītu augu kukaiņēdāju, jādodas uz Teirumnieku purvu taku Rēzeknes novada Nagļu pagastā. Šobrīd visus purva viesus gaida patīkams pārsteigums – pateicoties AS „Latvijas valsts meži”, atjaunotas 800 metrus garās koka laipas.

Kā stāsta Ziemeļlatgales mežsaimniecības vides speciāliste Maija Ārente, kopumā laipu atjaunošana izmaksājusi gandrīz 10 tūkstošus latu. Darbus pēc uzvaras iepirkumā veica SIA „Maltas celtnieks”. Laipas tagad ir platākas nekā iepriekšējās, kas nozīmē, ka purva valdzinājumu izbaudīt var droši doties arī māmiņas ar bērnu ratiņiem. Taka ved garām staignajam Teirumnieku ezera krastam, kur atjaunotas terases, takas sākumā no jauna aprīkota ugunskura vieta, bet takas beigās – iekārtota atpūtas vieta ar soliņiem.

„Tiem, kuri baidās no kukaiņu kodumiem, Teirumnieku purvs ir ļoti piemērota atpūtas vieta – odu un dunduru tur nav, pati esmu pārbaudījusi,” stāsta M.Ārente. Viņa arī piebilst, ka „Latvijas valsts meži”, ierīkojot publiskas atpūtas vietas pie dabas, kaut ko pretī gaida arī no iedzīvotājiem – tā ir videi draudzīga rīcība, nepiesārņojot dabu un nebojājot inventāru.

Ar mērķi attīstīt ekotūrismu koka laipas Teirumnieku purvā ierīkotas pirms astoņiem gadiem, ko daļēji projekta ietvaros finansēja dāņi un līdzfinansēja Rēzeknes rajona padome, Nagļu un Gaigalavas pašvaldības. Šīs aktivitātes tika veiktas, balstoties uz Lubāna mitrāja apsaimniekošanas plānu, ko izstrādāja Japāņu pētniecības grupa.

Jāatzīmē, ka Teirumnieku purvu vislabāk iepazīt vietējās gides Annas Macānes vadībā (t. 28301143).