Ar tirdziņu un radošām izklaidēm atklātas nodibinājuma LEARN jaunās telpas

Publicēts 10.07.2015
Jauno telpu atklāšanas brīdis - no kreisās - SIA

Piektdien, 10. jūlijā pl.10:00, Atbrīvošanas alejā 95C, Rēzeknē, starp Rēzeknes novada pašvaldības un teātra-studijas „Joriks” ēkām, notika Rēzeknes novada pašvaldības nodibinājuma „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) atklāšana jaunajās telpās.  Svētku moto bija – izvēlies zaļo, arī pats pasākums bija tērpts zaļas krāsas toņos, apliecinot, ka nodibinājums LEARN ir izveidots ar mērķi atbalstīt vietējos uzņēmējus, tostarp arī “zaļas” un veselīgas pārtikas ražotājus.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs uzsvēra zīmīgo sakritību, ka nodibinājuma LEARN abreviatūra angļu valodā nozīmē “mācīties”. Arī pats pagasta pārvalžu izveidotais nodibinājums gada laikā ir pierādījis, ka spēj ap sevi pulcināt radošām idejām bagātus uzņēmējus, lauku ražotājus, amatniekus. Pateicoties LEARN stipendijām, šogad savu uzņēmējdarbību varēja uzsākt vai attīstīt 13 novada uzņēmēji.

Klātesošos sveica arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Rēzeknes nodaļas vadītāja Anita Samuševa, Lauku atbalsta dienesta (LAD) Rēzeknes pārvaldes vadītājs Aigars Puncuļs, Rēzeknes novada un Viļānu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Ligita Harčevska, nodibinājuma LEARN valdes priekšsēdētājs, Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs. Telpu īpašnieks, SIA “Leiči” valdes priekšsēdētājs Gunārs Klindžāns atgādināja vēsturisko ķēdīti, ka pirms tam šīs telpas apsaimniekojuši Rēzeknes rajona izpildkomitejas dzimtsarakstu nodaļa, dažu banku filiāles, tāpēc aicināja mācīties no to labās pieredzes un no kļūdām.

Nodibinājums LEARN jaunajās telpās zināmā mērā pildīs arī tūrisma informācijas punkta funkcijas, kur katram interesentam būs iespēja uzzināt par novada teritorijā strādājošajiem uzņēmējiem (amatniekiem, mājražotājiem, tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un citiem), kā arī viņu ražoto produkciju. Tāpat LEARN telpās turpmāk apmeklētājus gaidīs eko preču veikals „Zaļais”, kas līdz šim atradās Dārzu ielā 44.

Atklāšanas svētkus papildināja jau par tradīciju kļuvušais „zaļais” tirdziņš „Izvēlies novadā ražoto!”, kas šoreiz notika pagalmā, lielā teltī. Pasākuma apmeklētājus izklaidēja un jestri apdziedāja Vērēmu pagasta tautas nama folkloras kopa „Vōrpa”.

Lieli un mazi varēja piedalīties radošajās darbnīcās, tostarp hennas tetovējumu zīmēšanā, aušanas meistarklasē. Vairākas pasākuma organizatoru ieceres gan izjauca laika apstākļi, tomēr arī lietus bija zaļš un auglīgs, it kā apliecinot LEARN vecākās konsultantes Dainas Butleres svētku uzrunā teikto: “Jūs esat cilvēki, kuri apzinās, ka liktenī ir svarīgi trīs galvenie vārdi – Dievs, Daba, Darbs!”

Anna Rancāne
Autores foto

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0