Apkopoti Rēzeknes novada iedzīvotāju aptaujas rezultāti

Publicēts 28.12.2020

Laikā no 3.11.2020. līdz 07.12.2020. Rēzeknes novada iedzīvotāji, kā arī novada viesi tika aicināti piedalīties iedzīvotāju aptaujā. Informācija par aptauju bija pieejama pašvaldības mājaslapā www.rezeknesnovads.lv, sociālajos tīklos (facebook, instagram), uz informācijas stendiem/ ziņojuma dēļiem pagastu pārvaldēs, skolās, bibliotēkās, kā arī izsūtīta uz e-pastiem uzņēmējiem. Aptaujas anketa aizpildīšanai papīra formātā tika iestrādāta Rēzeknes novada pašvaldības bezmaksas informatīvajā izdevumā “Rēzeknes novada ziņas” 16. novembra numurā.

Aptaujā kopumā piedalījās 247 respondenti, no tiem 186 sievietes un 61 vīrietis. Visvairāk viedokli pauda iedzīvotāji vecumā no 26-45 gadiem un vecumā no 46-61 gadam. Vislielāko aktivitāti aptaujā ir uzrādījuši Nagļu pagasta iedzīvotāji, kuriem seko Nautrēnu, Feimaņu, Stoļerovas, Maltas, Vērēmu un Dricānu pagastā dzīvojošie.

Aptaujā tika ietverti jautājumi par Rēzeknes novada pašvaldības sniegto pakalpojumu un darbības jomu novērtēšanu, iedzīvotājiem tika lūgts norādīt uz tām iespējām, lietām un pakalpojumiem, kādu pietrūkst novadā vai kādā konkrētā pagastā, atzīmēt steidzami veicamos darbus, kā arī novērtēt pašvaldības paveikto pēdējo gadu laikā.

Iedzīvotāju vērtējums par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem un dzīvi Rēzeknes novadā kopumā, atbilstoši respondentu sniegtajām atbildēm, ir lielākoties pozitīvs – 72,4 % no aptaujātajiem snieguši atzinīgu vērtējumu.

Kā viskvalitatīvākos pakalpojumus (respondentu pozitīvs vērtējums virs 80 %) Rēzeknes novadā aptaujātie iedzīvotāji atzinuši atkritumu apsaimniekošanas un izvešanas pakalpojumus. Iedzīvotāji atzinīgi novērtējuši arī bibliotēku sniegtos pakalpojumus, kapsētu apsaimniekošanu, pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu darbu, kā arī vides sakoptību un zaļo zonu labiekārtojumu. Visnegatīvāk novērtēta Rēzeknes novada autoceļu un ielu infrastruktūra. Apmierinātības līmenis zem 50% ir arī par mūžizglītības jomā īstenotajiem pasākumiem, daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu un siltumapgādes pakalpojumiem, kur papildus ļoti liela daļa respondentu (42 %- 47 %) ir norādījuši, ka šādi pakalpojumi tiem nav pieejami vai tos ir grūti novērtēt.

Paldies visiem, kas veltīja laiku aptaujas anketas aizpildīšanai, tādējādi sniedzot pašvaldībai iespēju gūt informāciju par to, kas no paveiktā ir bijis nozīmīgs iedzīvotājiem. Ir saņemts arī vairums vērtīgu ieteikumu gan pārvaldes darba efektivitātes uzlabošanai, gan norādītas konkrētas lietas un pasākumi, kas būtu jāuzlabo konkrētā pagastā vai ciemā. Aptaujas rezultāti un izteiktie priekšlikumi tiks izmantoti par pamatu tālākai komunikācijai ar novada iedzīvotājiem, pašvaldības darbības izvērtēšanā (tai skaitā attīstības plānošanas dokumentu īstenošanas izvērtēšanā), kā arī plānojot veicamos darbus un finanšu līdzekļu izlietojumu turpmāk.

Aptaujas rezultātu kopsavilkums pieejams šeit.

Aptaujas rezultātus apkopoja Līga Romančuka,
Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja,
Atbrīvošanas aleja 95, Rēzekne, LV-4601
Tālrunis: +371 64607205