Aktuālais video: Kopības skrējiens apkārt Rēzeknes novadam

Publicēts 22.07.2020

Saulainā 17. jūlija rītā plkst.7.00 pie Ūdenstūrisma centra “Bāka” Lubāna ezera krastā tika dots starts Rēzeknes novada apskriešanas svētkiem – Kopības skrējienam, kas šogad pirmo reizi tiek rīkots par godu Rēzeknes novada dienai.

Pirmie skrējienu sāka Nagļu un Gaigalavas pagasta skrējēji, kurus sveica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, pasniedzot simbolisko karodziņu, kas pēc savas distances veikšanas būs jānodod nākamajam pagastam – Stružāniem. Katra Rēzeknes novada pagasta līdzdalība paredzēta atbilstoši skrējiena grafikam, laikam un skrējiena posmu sadalījuma nodrošinājumam. Skrējiens notiek divos maršrutos apkārt Rēzeknes novadam. Katrs pagasts bija padomājis par savas komandas noformējumu, daudzkrāsainiem krekliņiem, uzmundrinājumu skrējējiem. Visas dienas laikā, cits citam nododot stafetes karodziņu, tika noskrieti 214 kilometri, lai vakarā, plkst. 21.00 sasniegtu finišu leģendām apvītajā Mākoņkalnā pie Rāznas ezera. Starta vietā skrējējus ar muzikālu sveicienu uzmundrināja Ralfs Arbidāns un Imants Spīčs, savukārt Mākoņkalnā visus sveica Mākoņkalna pagasta folkloras kopa. Vasaras nakts gaišajās debesīs uzvijās ugunspuķe, kā apliecinājums gaismai un spēkam.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0