Aizvadīta projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” partneru pirmā tikšanās

Publicēts 19.05.2014

Dagdas novada Jaundomes dabas izziņas centrā uz pirmo tikšanos pulcējās Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” partneri.
Dagdas invalīdu brālības „Nema” (Latvija), Latvijas cilvēku ar invaliditāti sadarbības organizācijas SUSTENTO, Viļņas invalīdu biedrības (Lietuva) un Vitebskas sabiedriskās asociācijas vienotās organizācijas ”Republikas ratiņkrēslu lietotāju apvienība” (Baltkrievija) pārstāvji stāstīja par pieredzi darbā, kas vērsts uz pozitīvu izpratni par cilvēkiem ar invaliditāti un viņu ikdienas atvieglošanu.

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvji uzņēma viesus no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, kuri ieradās iepazīties ar pārējiem projekta sadarbības partneriem un apspriest projektā „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” veicamo darbu izpildi. Tikšanos atklāja Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore A.Zeize, kura pastāstīja par projekta pieteikuma tapšanas gaitu un novēlēja sekmīgu projekta īstenošanu.

Sanāksmes gaitā Dabas aizsardzības pārvaldes (Latvija), Dagdas novada domes (Latvija), Gražutes Reģionālā parka (Lietuva) un Valsts dabas aizsardzības uzņēmuma “Eko-rosi” (Baltkrievija) pārstāvji prezentēja savu institūciju darbību, sniegtos sabiedriskos pakalpojumus un projektu īstenošanas pieredzi.
Problēmu vienota izpratne rosināja saliedēt partneru spēkus, lai kvalitatīvi un saskaņā ar laika grafiku realizētu projektā paredzētās aktivitātes – izveidotu piemērotu dabas tūrisma infrastruktūru, organizētu apmācības seminārus tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, izdotu rokasgrāmatu āra aktivitātēm, izstrādātu ceļojumu maršrutus, izdotu ceļvežus un citus projekta publicitāti nodrošinošus materiālus, kā arī organizētu noslēguma pasākumu – vairākas dienas ilgstošu ratiņkrēslos ceļojošo maratonu, kas startēs Lietuvas pilsētā Salakā.
Nākamajā dienā projekta pārstāvji devās braucienā pa Rāznas nacionālo parku, lai apskatītu populārākos nacionālā parka objektus un projektā „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” plānoto aktivitāšu norises vietas Latvijas teritorijā. Viesi apmeklēja dabas izglītības centru „Rāzna”, Mākoņkalnu un Ežezeru, kura krastos tiks izveidota cilvēkiem ar invaliditāti piemērota dabas tūrisma infrastruktūra – dabas taka Piloru ozolu audzē un laivu piestātne Ezerniekos.
Viļņas invalīdu biedrības priekšsēdētāja Ginta Žemaitaitytė partneru vārdā izteica atzinību par aizvadīto tikšanos un novēlēja sekmīgu sadarbību projekta realizācijā.
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 172 337.90 EUR, no kurām 155 104.11 EUR ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansējums, bet 17233,79 EUR – partneru līdzfinansējums.

Irēna Broliša
Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas
dabas aizsardzības vecākā speciāliste, projekta asistente

Foto: Dainis Lesničijs

LLB Zalie marsrutidabas aizsardzibas parvaldeEUENPI_LV-ENcolor

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0